Sudraba kleitas un baltas parūkas. Kā izskatās Siguldas opermūziķu kostīmi?

Foto galerija
TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Gaidot Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus, koprades laboratorijās Siguldas stacijas laukumā no 13. jūlija līdz 10. augustam skatāma kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas kostīmu izstāde.

Māksliniece Ieva Kundziņa kopā ar Siguldas Opermūzikas svētkiem bijusi jau kopš pirmsākumiem, gandrīz 20 gadus radījusi kostīmu skices un kostīmus operas izrāžu iestudējumiem Siguldā.

Kundziņa sāka strādāt Rīgas kinostudijā un līdz 1990. gadam bija paspējusi ietērpt ap 40 filmu varoņu.

Daudzas no tām pieder Latvijas kino zelta fondam: “Četri balti krekli”, “Ceplis”, “Agrā rūsa”, “Puika”, “Sprīdītis” u.c.

Šogad Ieva Kundziņa saņēma “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu filmu mākslā, kā arī divas “Lielā Kristapa” balvas (filmas “Puika” un “Saulessvece”) un Spēlmaņu nakts balvu par kostīmiem izrādei “Mēnesis uz laukiem” (2005, JRT). 2022. gadā māksliniece saņēmusi arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Ekspozīcijā skatāmi kostīmi no izrādēm “Masku balle”, “Falstafs” un “Toska”.

Sajūtās par svētkiem dalās māksliniece: “Spēcīgākā katarse, protams, ir Siguldas Opermūzikas svētku kostīmi.

Tur kostīmu papildina ne tikai mūzika, bet arī dabas noskaņa. Mirklis pēc saulrieta, vēja šalkoņa, ainava – visi šie komponenti kopā ir spēcīgs pārdzīvojums.

Man spilgtā atmiņā ir koris sudrabotās kleitās un baltās parūkās Verdi operā “Masku balle”. Vai arī “Traviata” – Violetas aiziešana viņsaulē.

Režisors Edmunds Freibergs šajā izrādē ieviesa jaunu personāžu – mākslinieku Anrī de Tulūzu Lotreku, kurš operas laikā kaut kur fonā zīmē, bet brīdī, kad Violeta aiziet, arī Lotreks noņem cepuri. Tik iespaidīga aina!”

Siguldā no 29. līdz 31. jūlijam notiks Starptautiskie Opermūzikas svētki ar īpašu svētku programmu un Dž. Pučīni operas ”Bohēma” iestudējumu.

Biļetes uz Starptautiskajiem Opermūzikas svētkiem Siguldā iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs vai elektroniski: www.bilesuparadize.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu