Latviešu producenti piedalās prestižajā Lokarno kinofestivālā

Sejas.lv
Latviešu producenti piedalās prestižajā Lokarno kinofestivālā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ilustrācija: Lokarno kinofestivāla oficiālais plakāts

Trešdien, 3. augustā, Šveicē sākas Lokarno starptautiskais kinofestivāls – viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā. Latvijas dalība fokusēta uz jauno producentu sadarbības platformu “Match Me!”, kuras piedāvātās iespējas izmantos producenti Alise Rogule un Dominiks Jarmakovičs.

Lokarno festivāls dibināts 1946. gadā un dēvē sevi par pasaules mēroga autorkino skatuvi, kas devusi iespēju debitēt daudziem pasaulslaveniem režijas meistariem (piemēram, Milošs Formans, Aleksandrs Sokurovs, Džims Džārmušs, Atoms Egojans, Gass van Sants).

Festivāla ietvaros no 5. līdz 7. augustam jau septīto reizi darbosies jauno producentu sadarbības platforma Match Me!, kas tiek organizēta sadarbībā ar Baltijas valstu kino centriem un vairākām citu pasaules valstu kino institūcijām.

Iniciatīvas Match Me! mērķis ir paplašināt apvāršņus jaunu, perspektīvu producentu un jaunu filmu kompāniju darbībai, pieredzei un atpazīstamībai, radīt iespēju jaunu kontaktu un partnerību dibināšanai.

Dalībniekus šai programmai atlasa Lokarno festivāla pārstāvji, un šogad izlasē iekļauti 32 jauni producenti no 12 valstīm (Francija, Itālija, Spānija, Portugāle, Lietuva, Latvija, Igaunija, Taivāna, Filipīnas, Apvienotā Karaliste, Polija, Dominikānas Republika).

Jaunie producenti apmeklēs Lokarno festivāla industrijas sadaļu un īpaši organizētos pasākumos iepazīstinās potenciālos līdzproducentus, fondus, filmu izplatītājus un citus nozīmīgus industrijas pārstāvjus ar saviem topošajiem projektiem.

Alise Rogule šobrīd studijā Mima Films kopā ar Studiju Lokomotīve producē Nacionālā Kino centra atbalstīto režisores Alises Zariņas pilnmetrāžas spēlfilmu Nospiedumi, bet Dominiks Jarmakovičs paralēli strādā ar trim projektiem, kas top studijās "Woodpecker Pictures" un "Studija Lokomotīve", – režisores Signes Birkovas pilnmetrāžas spēlfilmu "Lotus" un divām režisora Kārļa Lesiņa dokumentālajām filmām – vēsturisko izpēti "El Lobo Leton: leģenda par latviešu vilku" un psiholoģisko drāmu "Tēva bērni".

Lokarno šogad norisinās jau 75. reizi un turpinās līdz 13. augustam.

Baltijas valstu kinoinstitūcijas sadarbību ar Lokarno festivālu aizsāka 2017. gadā, kad festivāla sadaļā "First Look" tika demonstrēta Baltijas filmu programma.

Sadarbība turpinājās 2018. gadā, kad Latviju festivālā pārstāvēja producenti Marta Romanova-Jēkabsone un Kristians Alhimionoks, 2019. gadā – Matīss Kaža un Kristele Pudāne, 2021. gadā – producenti un režisori Raitis Ābele un Reinis Kalviņš.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu