Pasaules mūzikas festivāls “Porta” papildina programmu

Sejas.lv
Pasaules mūzikas festivāls “Porta” papildina programmu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Grupa "Lalala Napoli" pasaules mūzikas festivālā "Porta"
Grupa "Lalala Napoli" pasaules mūzikas festivālā "Porta" Foto: Publicitātes foto

Sešas mūzikas grupas no septiņām dažādām valstīm un piecas atšķirīgas nacionālās virtuves – pasaules mūzikas festivāls “Porta” šī gada 20. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā solās lutināt visas mūzikas gardēžu maņas.

Visticamāk, šīs vasaras koncerti pasaules mūzikas festivāla “Porta” vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā vēsturē ieguls kā līdz šim vērienīgākā un apjomīgākā programma vienas dienas laikā.

Klausītāji visbeidzot uz festivāla skatuves varēs ieraudzīt somu apvienību, sāmu joikošanas un elektroniskā un eksperimentālā džeza sapludinātājus "Wimme & Rinne" un franču–itāļu grupas "Lalala Napoli" enerģiskos mūzikas stāstniekus.

Somijas grupa "Wimme & Rinne"
Somijas grupa "Wimme & Rinne" Foto: Publicitātes foto

Abu grupu uzstāšanās jau bija ieplānota pērn oktobrī mūzikas namā “Daile” tradicionālajā festivāla rudens koncertā, bet pandēmijas dēļ to nācās pārcelt.

Šī gada festivālā ar jaunu koncertprogrammu “CENTERWISE” un vienlaikus arī ar nebijušu balss skanējumu klausītājus iepazīstinās pašmāju dziedātāja Ieva Kerēvica ar grupu.

Ieva Kerēvica
Ieva Kerēvica Foto: Publicitātes foto

Mūzikā savīsies indiešu mantras, klasiskās mūzikas citāti apvienojumā ar latviešu tautasdziesmu tēmām, lībiešu un latgaļu tautasdziesmu interpretācijām, freejazz vokāliem izteiksmes līdzekļiem.

Apvienība “Yemen Blues” uz Latviju no Izraēlas “ved” jaunā laikmeta kultūras mūziku, kas apvieno jemeniešu, Rietumāfrikas, blūza, fanka un džeza ritmus, bet vokāls atgādina senos arābu dziedājumus.

Izraēlas grupa "Yemen Blues"
Izraēlas grupa "Yemen Blues" Foto: Publicitātes foto

Bet ungāru duets "Nosnach" ar improvizācijas palīdzību solās klausītājus vest pa neesošiem, bet joprojām pazīstamiem mūzikas ceļiem.

Ungāru duets "Nosnach"
Ungāru duets "Nosnach" Foto: Publicitātes foto

Pirms dažām dienām dalībai šī gada festivālā piekrituši Marokas kultūras un Āfrikas ritmu vēstneši “Slatucada”, kas uz skatuves apvieno kapoeiru, deju un sitaminstrumentu spēli.

Grupa "Slatucada" kā festivāla programmas jaunums
Grupa "Slatucada" kā festivāla programmas jaunums Foto: Publicitātes foto

Papildu mūzikas dažādībai festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt un nobaudīt itāļu, franču, izraēļu, somu, ungāru nacionālās virtuves tradicionālās garšas.

Kopš 1999. gada pasaules mūzikas festivāla “Porta” nodarbojas ar pasaules mūzikas popularizēšanu Latvijā, uz Rīgu un citām Latvijas pilsētām aicinot uzstāties visdažādāko valstu un kontinentu mūziķus, kuri savā skanējumā savij tradicionālo un mūsdienīgo, autentisko un atšķirīgo, nepieradināmo.

Iepriekšējos gados festivālā uzstājušies tādi pašmāju mūziķi kā Dzelzs vilks, Ralfs Eilands, Shipsea, Intars Busulis, Laima Jansone, Raimonds un Oskars Petrauski, Sniedze Prauliņa, Kristīne Kārkle-Kalniņa u.c.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu