Tātad, nav obligāti jāprot dziedāt, lai radītu skaņdarbu?
Noteikti nē. Mēs zinām, ka dziesmu autori ne vienmēr ir labi izpildītāji, un otrādi. Mēs, galu galā, pārstāvam arī repa žanru. Ja kāds neprot dziedāt, viņš var, piemēram, noskaitīt [rīmes].
Cik Latvijas pilsētās “Kubs” šogad ir viesojies?
Kopā pa vasaru ir 25 apmeklējuma vietas, tūdaļ, 18. augustā, būsim arī Ziepniekkalnā. Kopā ar Rīgas pilsētu esam pabijuši jau 15 vietās.
Dalība “Kubā” ir bez maksas.
Jā, šis ir sociāla rakstura projekts. Mēs vēlamies, lai pilnīgi katrs jaunietis no dažādiem novadiem būtu [projektā] iesaistīts.
Tādēļ mēs aicinām arī pašvaldības, kurās "Kubs" viesojas, piesaistīt novadus un vest bērnus arī no tiem, apzināt šos jauniešus un aktivizēt savu reģionu.
Teiksim tā, Rīgā jau viss ir samērā labi, bet Latgalē šis saturs jauniešiem, jāatzīst, ir ārkārtīgi niecīgs. Tādēļ nākamgad fokusēsimies tieši uz Latgali.
Par ko interesējas bērni no Latgales?
Vispār viņi bija ļoti priecīgi.
Bija tādi jaunieši Preiļos, kuri pie mums pavadīja visu dienu.
Pēc rotācijas mehānisma ir paredzēts, ka viņi padarbojas un tad piedalās kādā citā aktivitātē. Dobelē bija divi puiši, kuri tur bija jau no rīta un beigās vēl palīdzēja mums aizslēgt kubu.
Vienmēr ir tāda jauniešu izlase, kuriem ārkārtīgi tas viss interesē, viņi ļoti vēlas, lai braucam atkal. Ziemas sezonā, kad kubs “gulēs”, plānojam veidot dažādas meistarklases, izbraukumus infrastruktūrās, ko piedāvā pašvaldības.