Pirmo reizi Baltijas valstīs suņi ierodas uz kino seansu

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

"Manhattan Short Latvia" festivāla desmitgades ietvaros pirmo reizi tika organizēts arī suņiem draudzīgs kinoseanss. Skate notika 2. oktobrī DinoZoo arēnā, kur tika sagatavoti visi apstākļi komfortablai filmu skatīšanai kopā ar mīluli. Uz seansu bija ieradušies 35 suņi ar saviem saimniekiem. Zālē atradās arī kinologi, kas rūpējas par komfortablu filmu skatīšanos gan divkājainajiem, gan četrkājainajiem apmeklētājiem.

Zālē bija pieejamas bļodas ar ūdeni, atsevišķa izeja uz slēgtu teritoriju pastaigai ar suni, pieklusināta skaņa un gaisma suņu drošības sajūtai un skatītāju pilnu emociju gammu gūšanai no filmām.

Vakara garumā zālē atradās četri kinologi, kuri palīdzēja apmeklētājiem un suņiem pielāgoties jauniem apstākļiem.

Kinologu arsenālā bija dažādas rotaļlietas un gardumi, kas palīdzēja suņiem atpūsties, pielāgoties lielam cilvēku un suņu skaitam.

Saskaņots kinologu darbs padarīja īpašo kinoseansu komfortablu visiem!

Kinoseanss norisinājās ar devīzi "Connecting Dogs and People" - kas ir zīmola Zee.Dog galvenais moto, kuru pārstāvji ir Woof.lv.

Rīgā un vairākās pilsētās šogad festivāls tika rīkots jau desmito gadu pēc kārtas, kam par godu notika arī Latvijas jauniešu veidoto īsfilmu konkurss, kura galveno godalgu saņēma Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas III kursa studenta Marka Frīdberga īsfilma "Ikdiena". Tā tika demonstrēta Manhattan Short skatītājiem pirms festivāla filmu programmas.

Šogad MANHATTAN SHORT programmā redzējām filmas no astoņām valstīm: Skotijas, Čehijas un Slovākijas, Spānijas, Austrālijas, Somijas un Libānas, kā arī pa divām filmām no Francijas un ASV. Finālisti pārstāvēja labākās īsfilmas no 70 valstīm ar 868 pieteikumiem.

Par 25. starptautiskā Manhetenas īsfilmu kinofestivāla uzvarētāju gan pasaulē, gan starp Latvijas kino skatītājiem kļuva īsfilma no Spānijas "Ārstēšana".

Sudraba balvu ieguva franču īsfilma "Brīvais kritiens", bronzu - kinolente "Brīvības peldētājs" (Austrālija un Francija).

Arī vērtējot aktierdarbu, festivāla apmeklētāji Latvijā un visā pasaulē bija vienoti. Balvu saņēma somu režisora Tepo Airaksinena filmas "Sega" galvenā varone, divpadsmitgadīgā Elina Petraka.

MANHATTAN SHORT ir unikāls pasākums. Vairāk nekā 100 000 kinomīļu visā pasaulē vienas nedēļas laikā apvienojas ar mērķi - skatīties un balsot par labākajām pasaules īsfilmām. Kino skatītāji Latvijā un visā pasaulē kļūst par kinokritiķiem. Skatītāju balsojums tiek nosūtīts uz MANHATTAN SHORT galveno mītni, un uzvarētājs tiek paziņots ceremonijā Ņujorkā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu