Arī Francis Balodis ir starp tiem daudzajiem, kurus Latvijas valsts zaudēja emigrācijā, tobrīd zūdot pašai Latvijai. Tomēr ar viņu tas notika saudzīgā veidā, un varētu teikt, ka īstajā brīdī, un vēlāk viņš varēja palīdzēt citiem.
Pavisam uzreiz - dažas dienas pēc okupācijas 1940. gadā, Zviedrijas Valsts vēstures muzeja direktors ar gudru ziņu izcilajam Balodim atsūtīja uzaicinājumu piedalīties arheoloģiskajos izrakumos Sigtunā. Dažas nedēļas vēlāk, vēl līdz galam nenoformētajos juku laikos, Balodis ar sievu varēja izlidot uz Zviedriju. Dažus mēnešus vēlāk, kad jau bija noformēta Latvijas PSR un arī uzņemta Padomju Savienībā un sākās mācību gads, vienīgais sods, ko Francis Balodis saņēma, atsūtītu drošā vietā pāri jūrai, bija jaunieceltā Latvijas Universitātes rektora, latvieša Jāņa Paškēviča pavēle: “Atbrīvoju no dienesta pienākumiem (..) no savas zemes un tautas visstraujākajā jaunradīšanas laikā dezertējušo profesoru Franci Balodi.”
Viņš bija tik daudz sevišķa paveicis savos 58 gados, kas jaunajai varai gan jau šķita slikts un sodāms, kā vēsture to rāda par citiem, tā ka ielūgums uz Zviedriju, visticamāk, sanāca biļete uz izglābšanos.
Mums vienmēr bijuši dullie daukas, kuri gribējuši redzēt, kas ir aiz horizonta. Francis Balodis zinātniskajos komandējumos bijis tik daudzās pasaules vietās, ka nosaukumus varētu rakstīt rindu rindās.