Pēc Ķibilda raidījuma motīviem tapusi grāmata

TVNET/LETA
Pēc Ķibilda raidījuma motīviem tapusi grāmata
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mārtiņš Ķibilds.
Mārtiņš Ķibilds. Foto: LTV/Ģirts Raģelis

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkas korē tiks atvērta mūžībā aizgājušā televīzijas raidījumu veidotāja un vadītāja Mārtiņa Ķibilda grāmatu "Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi".

Grāmatā apkopoti Ķibilda televīzijas dokumentālajā raidījumā "Atslēgas. Gadsimta Latvijas vēstures atradumi" apskatītie 50 nozīmīgākie Latvijas vēstures notikumi simt gados - no 1918. līdz 2018. gadam. Vēstures notikumi atklāti no neparasta skatupunkta, it kā atslēdzot durvis uz mazāk zināmiem un tāpēc īpaši intriģējošiem faktiem.

Grāmatas veidotāji norāda, ka jaunā publikācija apiet ambīciju kļūt par akadēmisku pētījumu vai enciklopēdisku faktu krājumu, bet aicina ikvienu lasītāju - neatkarīgi no vecuma un vēstures zināšanām - uz kritisku sarunu, lai lauztu stereotipus par izšķirīgu valsts pagātnes notikumu gaitu un izceltu to būtiskās likumsakarības, kā arī saikni ar šodienu.

Kā zināms, Ķibilds pēkšņi devās mūžībā 2019. gada 26.oktobrī. Viņš Latvijas Televīzijā bija veidojis un vadījis tādus raidījumus kā "Atslēgas", "Adreses" un "Kultūrdeva". Agrāk viņš bijis arī raidījuma "Gribi būt miljonārs?" vadītājs.

Ķibilds bijis arī Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētājs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu