FOTO ⟩ Kā radās leģendārais radio SuperFM?

Sejas.lv
Kā radās leģendārais radio SuperFM?
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Pāris īpašos seansos kinoteātros ar filmas veidotāju dalību tiks izrādīta dokumentālā filma "RadioDejas - 30 gadi ēterā", filmas "Deju laikmets" veidotāju jaunais darbs par leģendāro radiostaciju SuperFM, tās veidotājiem, dīdžejiem un klausītājiem.

Vairumam laikabiedru – šībrīža trīsdesmitgadniekiem un vecākajai paaudzei – RadioDejas un SuperFM vispirms saistās ar Uģi Poli un Jāni Kraukli, radio un dīdžeja profesijas pionieriem neatkarīgajā Latvijā.

Viņi abi deviņdesmito gadu sākumā izveidoja pirmo neatkarīgo radiostaciju "Radiodejas", kas sākotnēji raidīja ultraīsviļņu (68,93 UĪV) diapazonā, jo raidīšana FM diapazonā tolaik vēl nebija oficiāli atļauta.

"Radiodejas" ir tā laika jauniešu paaudzes fenomens, kuru līdz neatkarīgā radio veiksmei pa politiski, ekonomiski un sociāli sarežģītu ceļu aizved Uģa Poļa un Jāņa Kraukļa entuziasms un neatlaidība, kas aizrauj desmitiem, simtiem un vēlāk arī tūkstošiem klausītāju.

Dažādi raksturi, viens kopīgs mērķis un vērojums par to, kas notiek ar sasniegumiem, kad mērķis kļūst par dzīvesveidu. 90. gadu sākumā "Radiodejas un to turpinājums "Super FM" strauji eiropeizēja Latvijas kultūras telpu radio ēterā un kļuva par Rietumu mūzikas revolūcijas flagmani neatkarīgajā Latvijā.

Deviņdesmitie gadi, jaunība, nebeidzamas iespējas, cerības un virzība uz demokrātisko Eiropu aptver dokumentālo stāstu par neatkarīgā radio dzimšanu Latvijā.

Filma pirmo reizi radio pastāvēšanas vēsturē piedāvā iespēju ielūkoties aizkulisēs un ieraudzīt, kā neatkarīgais radio dzima tālajā 1992. gadā, vēlāk kļūstot par dzīvesstila vektoru jaunatnes vidū.

Foto: Publicitātes foto

"Radio Dejas - 30 gadi ēterā" parāda arī to, kā mainījās pats radio un Eiropas mūzikas tirgus 2000. gadu dekādē. Filmā izmantoti arī līdz šim nepubliskoti video un vēsturiskas intervijas: pirmās antenas pacelšana, pirmās ballītes, leģendārais SuperFM deju klubs, jaunas tūkstošgades sākums un dīdžeju konkursi, kas izaudzināja nākamo Latvijas dīdžeju paaudzi un ir, iespējams, radio autoru nozīmīgākais veikums.

Dokumentālais kino ļauj paraudzīties uz radio no neierasta aspekta, piedāvājot iespēja izsekot līdzi leģendārā radio dzīves aizkulisēm un ievērojamus vēstures notikumus vērot "no iekšienes".

Vārdu sakot, ielūkoties visur, kur vien radio klausītājiem ieeja bijusi aizliegta. Filmā piedalās daudz zināmu un ievērojamu personu, kas savulaik piederēja vai joprojām pieder pie RadioDeju / Super FM / EHR pasaules.

To vidū ir Edmunds Apsalons, Bogdan Taran, GarJānis, Rodions Gordins, Lotars Lodziņš, Mārtiņš Brīvnieks, Mixmasters AG, Jānis Krauklis, Ričards Zakss, Uģis Polis u.c.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu