Galkins ar Vaikuli apmeklē izstādi Rīgas centrā

Sejas.lv
Galkins ar Vaikuli apmeklē izstādi Rīgas centrā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: facebook.com/galerijaISTABA

Krievu humorists Maksims Galkins apmeklējis izstādi Rīgas centrā, liecina sociālajos tīklos publiskotie kadri.

"Smaidīgi viesi, Roberta Koļcova izstādes pēdējo nedēļu uzsākot," teikts galerijas "Istaba" oficiālajā "Facebook" kontā.

Fotogrāfijās redzams, ka izstādi Galkins apmeklējis kopā ar dziedātāju Laimu Vaikuli.

Kā zināms, no 10. oktobra galerijā "Istaba" skatāma pazīstamā grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde “Zaķa cilpas”. Izstādē – Koļcova grafikas darbu, lielformāta gleznojumu un skulptūru izlase. Izstādi mākslinieks piesaistījis nākamajam – zaķa gadam, solot, ka tajā arī “pieglaustajam trusim tiks ierādīta vieta”, un izstādes atklāšanas dienā prezentējot savu darbu kalendāru.

“Zaķa cilpas un Botāniķis paredz un sagatavo ceļu Pūķiem un Vienradžiem, aptuveni tāds ir īss un lakonisks izstādes vēstījums. Nākamais gads ir sakritis ar Botāniķa un Vienradža dialogu, kas paredzēts kā mana izstāde 2023. gada rudenī. Lai pakāpiens ir vienmērīgs un ritms saglabājas, šobrīd tiek rīkota izstāde un izdots kalendārs,” saka Koļcovs, kurš savās izpausmēs mākslā jau labu laiku sevi dēvē par Botāniķi.

Roberts Koļcovs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības (1987) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas (1995) nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (1994). Kopā ar Aivaru Vilipsonu 1993. gadā dibinājis apvienību "Pasīvā dekadence". Regulāri piedalās izstādēs. Koļcovs radījis daudzus interjeru gleznojumus gan Latvijā, gan ārzemēs, veidojis ilustrācijas grāmatām un preses izdevumiem. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un daudzviet pasaulē. Šogad veidojis logotipu atjaunotajam Āgenskalna tirgum.

Iepriekš Galkins dalījās ar video no Baltijas jūras krasta, sakot, ka viņam drīzumā gaidāmas izrādes Lietuvā.

Atgādinām, ka Galkins bija viens no pirmajiem Krievijas māksliniekiem, kurš skaidri pauda savu nostāju pret karu Ukrainā. Septembra vidū viņš Krievijā pasludināts par "ārvalstu aģentu".

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu