Izbaudot un izzinot svešās pasaules noslēpumus, lasītājam cauri eksotikas plīvuram atklāsies cilvēku cerības, ilgas un sapņi – un tie, kā mēs zinām, ir vispārcilvēciski. Tāpat kā mīlestība un ciešanas. Tāpat kā mūžīgā saikne starp bērniem un vecākiem, starp mīlētājiem un… arī starp ienaidniekiem.
“Jā Džasi pārsteidz un izraisa apbrīnu, viņas debijas romānam “Mājupiešana” piemīt kāds maģisks, hipnotizējošs spēks. Šis romāns sniedz neizskaistinātu izpratni par verdzības nežēlīgo realitāti un emocionālo traumu, kas gadsimtu garumā tiek nodota mantojumā – meitām no mātēm, dēliem no tēviem,” raksta “The New York Times Book Review”.
Gana, 18. gadsimts. Divos dažādos ciematos piedzimst divas pusmāsas, kuras neko nezina viena par otru. Viņām lemts atšķirīgs liktenis: viena tiek izdota par sievu bagātam anglim, vergu tirgotājam, un vada pārtikušu dzīvi Keipkoustā Raga piekrastē, bet otra tiek sagūstīta un pārdota verdzībā. Mēs iepazīstam abu māsu un viņu pēcnācēju likteņstāstus astoņās paaudzēs, viņu veikto ceļu no Zelta Krasta līdz Misisipi plantācijām, tostarp laikposmu no Amerikas pilsoņu kara līdz Hārlemas džeza laikmetam.