Etnomūzikas apvienība “Muosys” izlaiž debijas albumu “Ceļā”

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Etnomūzikas apvienība “Muosys”, kurā muzicē trīs māsas un arī profesionālas mūziķes, laidusi klajā savu debijas albumu “Ceļā”. Ierakstā iekļautas trīspadsmit kompozīcijas – latgaliešu tautasdziesmu aranžijas un grupas oriģinālmūzika, skanējumā sapludinot latviešu un skandināvu tradicionālās (tostarp akadēmiskās) mūzikas pieredzi.

Etnomūzikas apvienībā "Muosys" muzicē Laima Maslova, Liene Brence un Marta Igaune. Apvienība radusies un darbību sākusi 2016. gadā līdz ar uzstāšanos Igauņu ģimenes albuma prezentācijas koncertā "Vysi zīdi pļaveņā" Latgales vēstniecībā GORS. Koncerts deva impulsu mūziķu tālākajai darbībai – biežāk tikties un muzicēt tieši trijatā.

Albuma skaņdarbus galvenokārt veidojusi etnomuzikoloģe un vijolniece Liene Brence, kura dziesmu muzikālo redzējumu guvusi dabas skatos, savas dzimtas stiprajās saknēs, bērnības stāstos, kā arī baroka un skandināvu tradicionālās mūzikas intonācijās.

Par jauno albumu Liene stāsta:

"Albums "Ceļā" ir simbolisks stāsts par to, kā mēs kā māsas ejam viena pie otras, kā esam atgriezušās Latgalē, kāds kurai no mums ir bijis dzīves ceļš. Arī tas ceļš, ko mēs tagad darām ikdienā, kā katra esam atradušas savu dzīvesbiedru, kāds ir mūsu mīlestības ceļš."

Šī gada augusta beigās grupa publicēja pirmo albuma vēstnesi – videoklipu dziesmai "Vysys dīnenis zynuoju", bet nu, gada noslēgumā, sadarbojoties ar biedrību "Latgolys Producentu Grupa", tiek publicēts gan digitāls, gan CD formāta albums. Albuma digitālo versiju var noklausīties straumēšanā Spotify. Savukārt nākamā gada 18. februārī "Muosys" aicina uz albuma prezentācijas koncertu Rēzeknes novada Lūznavas muižā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu