Jaunā gada dāvana visiem seriālu faniem: pavisam drīz ekrānus sasniegs "Pēdējais no mums"

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Kad 2013. gadā pie "geimeriem" visā pasaulē nonāca datorspēle “Pēdējais no mums” (The Last of Us), tā kļuva par vienu no populārākajām spēlēm pasaulē, ko pirmajā nedēļā pēc izlaišanas iegādājās vairāk nekā miljons interesentu, un piecu gadu garumā tās pārdošanas rādītāji sasniedza 18 miljonus vienību. Nekavējoties tai sekoja komiksu sērija “Pēdējais no mums”, bija mēģinājumi stāstu iemūžināt pilnmetrāžas filmā, līdz beidzot ekranizēšanas tiesības iegādājās HBO, un jau 2023. gadā pie skatītājiem televīzijas ekrānos nokļūs vērienīgais postapokalipses seriāls. Jau tagad kinoindustrijas zinātāji prognozē, ka HBO seriāls “Pēdējais no mums” popularitātes ziņā varētu sekot HBO līdz šim veiksmīgākajam seriālam “Troņu spēle” (Game of Thrones). Seriālu 16. janvārī sāks demonstrēt arī LMT Viedtelevīzija.

Seriāla “Pēdējais no mums” notikumi norisinās divdesmit gadus pēc tam, kad ir iznīcināta modernā civilizācija. Džoels, līdz zobiem bruņots izdzīvotājs, tiek nolīgts, lai nogādātu četrpadsmitgadīgo Elliju ārpus karantīnas zonas. Kas sācies kā neliels darbiņš, turpinās kā brutāls, sirdi plosošs ceļojumus, jo viņiem abiem ir jāšķērso visa bijušo Amerikas Savienoto Valstu teritorija, un viņu dzīvība ir atkarīga vienam no otra.

Galvenajās lomās – jaudīgos TV darbos jau redzēti aktieri. Ellijas lomā – Bella Ramzija (Bella Ramsey), ko fantāzijas darbu cienītāji jau iepazinuši seriālos “Troņu spēle” un “Tumšās matērijas” (His Dark Materials). Viņas ekrāna partneri, dzīves nobružāto Džoelu attēlo čīliešu aktieris Pedro Paskāls (Pedro Pascal), kurš arī redzēts “Troņu spēlē”, kā arī lielbudžeta filmās kā “Brīnumsieviete 1984” (Wonder Woman 1984), “Kingsman: Zelta aplis” (Kingsman: The Golden Circle) un citās. Aktieru ansamblī arī Gabriels Luna (Gabriel Luna) no “Īsts detektīvs” (True Detective), austrāliete Anne Torva (Anna Torv), kas par galveno – Olīvijas Danhemas – lomu seriālā “Fringe” nominēta būtiskām kino industrijas balvām, un citi. Savukārt aizkulisēs – scenāristi un producenti, kuru kopdarbu varēja novērtēt gan “Torņu spēlē”, gan seriālā “Černobiļa”.

“Bieži izskan prognozes, ka videospēļu ekranizācijas būs nākamais kino "sprādziens" pēc komiksu ekranizācijām, kas valda pār kino pasauli pēdējos divdesmit gadus.

Iespējams, tas sāksies ar HBO pirmo 2023. gada lielbudžeta seriālu “Pēdējais no mums”, tāda paša nosaukuma "PlayStation" videospēles "The Last of Us" ekranizāciju, kuras fani šo darbu gaida ar aizturētu elpu. Spēle norisinās pasaulē pēc ekoloģiskās apokalipses, kuras rezultātā lielākā daļa iedzīvotāju vai nu gājuši bojā, vai mutācijas rezultātā pārvērtušies par asinskāriem briesmoņiem. Taču ne jau zombiji vai apšaudes bija videospēles "The Last of Us" galvenais trumpis - tie bija personāži, kuri spēja izraisīt patiesu līdzpārdzīvojumu. Spēlētāji, sirdij sažņaudzoties, asarām acīs sekoja līdzi skarbā algotņa Džoela un pusaudzes Ellijas asiņainajai odisejai pāri izpostītajai Amerikai. Un tieši to gaidām arī no spēles ekranizācijas lielbudžeta seriāla formātā,” teic projekta "KinoKults.lv" līdzdibinātājs Sergejs Timoņins.

Seriāla “Pēdējais no mums” reklāmas rullītis

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu