Ināras Kolmanes filma "Mātes piens" drīzumā uz kinoekrāniem

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitates foto / Jānis Deinats

Režisores Ināras Kolmanes filma “Mātes piens”, kas veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas starptautiski atzītākā romāna “Mātes piens” motīviem, no 2. februāra būs skatāma visos lielākajos kinoteātros un kino izrādīšanas vietās Latvijā.

Filma "Mātes piens" stāsta par jaunu un daudzsološu padomju laika ārsti Astru, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs – Elīna Vaska-Botere, kas konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu – karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā galvenās lomas - Billes atveidotāja filmā "Bille". Pieaugot meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Foto: Publicitates foto / Jānis Deinats

Grāmatas "Mātes piens" autore Nora Ikstena vērtē: "Ināras Kolmanes filma ir suverēns mākslas darbs. Klusināts, dziļš, patiess, meistarīgi uzfilmēts īsts kino. Vēl īpašāku to padara Raimonda Tigula mūzika. Man nebija nekādu pārdomu vai šaubu - uzticēt savas grāmatas pārtapšanu filmā režisorei Inārai Kolmanei – vienai no mūsu laika izcilākajām kino režisorēm, ar kuru man 25 gadu garumā bijis tas gods strādāt arī pie unikālā arhīva "Rakstnieks tuvplānā"".

Ināra Kolmane ieskicē filmas darbības laiku: "Filmas stāsts risinās uz kolorīti vēsturiskā fona, sākot no četrdesmitajiem gadiem līdz pat atmodai, taču galvenais, protams, ir cilvēku savstarpējās attiecības un attiecības ar pastāvošo padomju varu,

tas ir stāsts par trīs paaudžu sievietēm, stāsts par māti un meitu, kas ļaus skatītājam rast sasauci arī ar mūsdienām, uzdodot jautājumu, ko nozīmē būt mātei, ko nozīmē būt meitai, kas rūpējas par savu māti, kura savulaik viņu bija pametusi.

Tai pašā laikā tas ir stāsts par sievietes pašrealizāciju un šo savu spēju zaudēšanu, salūstot dažādu apstākļu dēļ, kurus es šobrīd nevēlos atklāt, jo vēlos ļaut skatītājam to visu saskatīt un pārdomāt pašam."

Filma veidota kā Latvijas un Beļģijas kopprodukcija, filmu studijai "DEVIŅI" sadarbojoties ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu "Tet" un Beļģijas kompāniju "UMEDIA". Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā, ES programmā "Radošā Eiropa MEDIA", ģenerālsponsors – veikalu tīkls "DEPO".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu