FOTO ⟩ Zīmols “a kind” radījis sociāli atbildīgu apģērbu kolekciju

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Artūrs Kondrāts

Latvijas zīmols "a kind" laidis klajā kolekciju "a kind attitude club" ("labsirdības klubs"), kas tapusi sadarbībā ar vietējiem modes un grafiskajiem dizaineriem. Zīmols piedāvā Latvijā ražotas preces, daļu no gūtajiem ienākumiem ziedojot projektam "Miljons sveču Grupu mājai". Tieši šī projekta jaunieši arī piedalījušies jaunās kolekcijas izveidē.

Šī ir zīmola trešā kolekcija un, tāpat kā iepriekšējās, tapusi Latvijā. Zīmola vadītāja Evita Gribuste iepazīstina: "Katras kolekcijas pamatideja ir palīdzēt citiem iepriecināt sevi, kā arī vairot laipnību mūsu sabiedrībā. Ar katru kolekciju mēs izdomājam jaunus veidus, kā atspoguļot šīs idejas. Īpaši vēlos izcelt mūsu kokvilnas T-kreklus, kurus rotā vilnas sirsniņas. Šo sirsniņu uzšūšanā piedalījās arī "Grupu mājas" topošie iedzīvotāji, kas ir jaunieši ar attīstības traucējumiem. Pašas sirsniņas veidotas no vilnas šalles, tādējādi pārstāvot šobrīd tik ļoti aktuālo modes tendenci upcycling. Šajā tendencē tiek izmantoti veci vai lietoti apģērbi, kuri tiek pilnīgi vai daļēji pārveidoti un pēcāk izmantoti jaunu apģērbu radīšanā."

"Grupu mājas" projekts šobrīd ir attīstības stadijā ar tā rīcībā esošu zemesgabalu Rīgā, Imantas 8.līnijā, netālu no Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes.

Jau no pirmā "a kind" darbības gada zīmols ik mēnesi ziedo noteiktu summu “Grupu mājas” izveidei, kura sastāda 5% no iepriekšējā mēneša ieņēmumiem. Tāpat uzsāktas arī sadarbības ar uzņēmumiem, kuri saviem darbiniekiem vai klientiem iegādājas īpaši viņiem izstrādātus kvalitatīvus apģērbus, tādējādi arī daļu naudas ziedojot labdarībai.

Projekts "Miljons sveču grupu mājai" paredz mājvietas izveidi jauniem cilvēkiem ar smagiem attīstības traucējumiem, kuriem ikdienā ir nepieciešams liela apjoma atbalsts. Grupu māja būtu ne tikai dzīvesvieta, bet arī attīstošs un rehabilitējošs pakalpojums, izmantojot dažādas ikdienas aktivitātēs integrētas terapeitiskas metodes. Grupu mājas projektu īsteno biedrība "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi".

"a kind attitude club" dizainu un zīmola jauno logo radījuši dizaineri Edgars Zvirgzdiņš un Jānis Gribusts. Jaunajā logo attēlots smaids, lai tas ar savu vienkāršību liktu pasmaidīt tiem, kuri to ierauga. Ar šo apģērbu dizainu zīmols turpina jau iesākto uzdevumu – veicināt cilvēkos vēlmi būt laipnākiem un kļūt par to sabiedrības daļu, kas lepojas ar labiem darbiem un tādējādi vairo labo arī citos. Pēdējo gadu tendencēs vērojams ērto apģērbu uzvaras gājiens, tādēļ arī "a kind" jaunajā kolekcijā dominē treniņtērpi un brīvu piegriezumu T-krekli.

Trešā kolekcija ar treniņtērpu košajām krāsām un T-kreklu drosmīgajiem izšuvumiem pievienojas modes dizainera Fjodora Podgornija radītajām funkcionālajām kleitām no otrās zīmola kolekcijas "DRESS FOR KINDNESS", kā arī Agneses Narņickas dizainētajiem džemperiem un T-krekliem no "One of a kind collection" un mākslinieces Sintijas Loginas radītajiem porcelāna auskariem, kas atrodami zīmola pirmajā kolekcijā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu