Liepājas interjera muzejā šodien atklās medību trofeju izstādi

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Diana Parkhouse, Unsplash.com

Sestdien, 4. februārī, plkst. 14.30 Liepājas 17. – 19. gadsimta interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nams" otrajā stāvā Medību dienas ietvaros atklās medību trofeju izstādi, kur būs skatāmi arī medību rīki un aksesuāri no Liepājas muzeja krājuma un mednieku privātkolekcijām.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Kati Šternu, mednieci, rakstu autori žurnālā "Medības", līdzdibinātāju un valdes locekli Latvijas dāmu mednieču klubā "Lady Hunt" un tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikalu "Gandrs". Klubs "Lady Hunt" dibināts ar mērķi apvienot Latvijas mednieces, izkopt medību ētiku un popularizēt medību tradīcijas.

Liepājas 17. – 19. gs. interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nams" iekšskats
Liepājas 17. – 19. gs. interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nams" iekšskats Foto: Kārlis Volkovskis

Pasākums sāksies plkst. 13 ar medību suņu parādi Liepājas interjera muzeja pagalmā Kungu ielā 24. Savukārt no plkst. 14 līdz plkst. 16 muzeja pagalmā būs iespēja uzkāpt uz zirga un ar ponijiem aplaist kādu riksi ap Hoijeres kundzes sētu.

Sadarbībā ar suņu saimniekiem medību šķirnes suņu parādi vadīs medību suņu popularizēšanas entuziaste Kate Šterna. Medību suņu parādē un paraugdemonstrējumos piedalīsies Latvijā populāru, kā arī dažu mazpazīstamu šķirņu suņi. Klātesošie varēs iepazīties ar katru suni individuāli, uzzināt par šķirņu īpatnībām, audzināšanu un izmantošanu darbā, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

Foto: Kārlis Volkovskis

No plkst.14 interesenti tiks aicināti uzkavēties "Hoijeres krogā", kur būs iespējams vērot mednieku uzticamo palīgu - medību suņu - paraugdemonstrējumus, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

Savukārt plkst. 14.30 Liepājas 17. - 19. gadsimta interjera muzeja otrajā stāvā tiks atklāta medību trofeju izstāde, kur būs skatāmas medību laikā gūtās trofejas, piemēram, dambrieža ragi.

Liepājas muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte stāsta: "Medības ir viens no senākajiem cilvēku nodarbošanās un pārtikas iegūšanas veidiem. Mežs, dzīvā daba un viss, kas ar to saistīts, vienmēr interesējusi lielu daļu sabiedrības.

Šodien mums nav nekāda iemesla šaubīties, ka visur, kur vien dzīvojis cilvēks, ir arī medīts. Ir nomainījušās jaunas mednieku suņkopības paaudzes, mainījusies arī medību likumdošana, un izmaiņas skārušas medību ieročus un rīkus, kā arī medību suņu šķirnes un to izmantošanu.

Medības vienmēr ir medības, bet tās izmainās un attīstās, jo ir katra laika posma sabiedrības spogulis. Cik vien tālu pagātnē izdodas sameklēt kādas ziņas par cilvēkiem un viņu dzīvi, tikpat tālu senatnē sniedzas arī dati par medībām un suņu izmantošanu tajās.”

Izstāde Liepājas interjera muzejā Kungu ielā 24 būs aplūkojama līdz 26. februārim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu