Noskaidroti latgaliešu kultūras balvas “Boņuks 2022” nominanti

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Noslēdzies žūrijas darbs pie pretendentu pieteikumu izvērtēšanas, paziņojot trīsdesmit latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2022” nominantus.

4. martā plkst. 18.00 notiks ikgadējā balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās desmit aizvadītā gada nozīmīgākos notikumus, aktivitātes un cilvēkus latgaliskajā kultūrā, kā arī tiks pasniegta balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Balvu "Boņuks 2021" saņem folkloras kopa "Vīteri"
Balvu "Boņuks 2021" saņem folkloras kopa "Vīteri" Foto: Publicitātes foto

Šogad balvas pasniegšanas ceremonija notiks gan ar skatītāju klātbūtni Latgales vēstniecībā GORS, gan būs vērojama tiešraidē LTV1 21.10. Balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau piecpadsmito reizi. “Boņuks 2022“ godinās par sniegumu un padarīto 2022. gadā. Kā pretendentu vērtēšanas kritēriji ir izvirzīti gan pretendenta snieguma kvalitāte, aktivitāte visa gada laikā, reģionā, valstī vai plašākā mērogā raisītā rezonanse, gan latgaliskums un/vai Latgales kultūras vērtību nešana, pretendenta ilgtspēja – ietekme uz latgaliskās kultūras procesiem nākotnē.

Balvai tika iesniegti 125 pretendentu pieteikumi, kurus izvērtēja žūrijas komisija, tās sastāvā iekļaujot gan iepriekšējo gadu balvu saņēmējus, mediju pārstāvjus, balvas rīkotāju pārstāvjus, latgaliskās kultūras sabiedriskos aktīvistus un attiecīgo sfēru pieaicinātos ekspertus, kuru ikdiena nav saistīta ar latgalisko kultūru. Ar pilnu žūrijas komisijas sastāvu var iepazīties latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" mājaslapā bonuks.lv.

Balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā 2021" ieguvējs, kordiriģents un pedagogs Jānis Grudulis (Juoņs Gruduls)
Balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā 2021" ieguvējs, kordiriģents un pedagogs Jānis Grudulis (Juoņs Gruduls) Foto: Publicitātes foto

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2022” nominanti ir (alfabēta secībā):

Anneles Slišānes stāstu un dzejas krājums “tuoraga stuosti. pīns”

Antoņinas Masiļūnes “Povuoru gruomota”

Atjaunotais nacionālo partizānu nometnes baznīcas bunkurs Stompaku purvā

Biedrības “LgSC” darbība 2022. gadā

Biedrības “Ludzas amatnieks” mācību filmas par seno amatu prasmēm un zināšanām

Danču grāmatiņa – albums “Latgales danči un ne tikai”

Daugavpils teātra izrāde “Sprīdītis”

Daugavpils Vienību nama “Tradīciju māja”

Folkloras studijas “Banga” debijas albums “TALKA”

Grupa “Bez PVN” ar dziesmām un videoklipiem no topošā albuma “PARALELI HORIZONTI”

Grupa “Muosys” ar debijas albumu “Ceļā”

Grupa “Rupuči” ar bērniem un ģimenēm paredzētu YouTube kanālu latgaliski

Grupa “Tautumeitas” ar dziesmām un videoklipiem no albuma “Skrejceļš”

Ivetas Seimanovas darbu izstāde “Lobs ar lobu sasatyka” visā Latvijā

Iestudējums “Muols”

Jauna kultūrvieta Daugavpilī – keramiķa Pētera Martinsona māja

Vēsturnieks un arheologs Juris Urtāns

Modes dizainere Laima Jurča

Latgales kongress

Ligijas Purinašas dzejas krājums “pierobežas”

LRT žurnāliste Ausma Sprukte-Kozule

Mūsdienu latgaliešu literatūras podkāsts “Puslopys”

Mūsdienu latgaliešu tekstu korpuss “MuLa2022”

Nautrēnu pagasta karte latgaliski

Pirmais dzejas slams latgaliski “Rogovkys dzejis voga”

Pirmais latgaliešu seriāls “FATI”

Valentīna Lukaševiča eseju krājums “Casnāgu maizeitis”

Vinsenta Flikigera un Edītes Husares stāstu grāmatiņa “Trusīni vessim reitā pi puiša”

Mācību kurss “Latgaliešu rakstu valoda” platformā “Tava klase”

YouTube kanāls “Im a’mazed”

Žūrija iesniegtos nominantus izvērtēja divās kārtās – pirmā ir neklātienes kārta, kurā tiek izvērtēti visi iesniegtie pretendenti, bet otrā arī šogad ir attālinātā klātienes kārta, kurā žūrijas locekļi diskutē un izvērtē jau 30 nominantus. Ar "Boņuka" māla statuetēm tiks godināti tie 10 pretendenti, kuri saņēmuši lielāko punktu skaitu kopā abās kārtās. Balvas "Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā" ieguvējs tiks publiski paziņots februāra vidū.

Balvu "Boņuks 2021" saņēmuši Sergejs Maksimovs (par Balvu novada zīmi latgaliski) un Andris Slišāns (par pirmo izlaušanās istabu latgaliski “Pīci panti”)
Balvu "Boņuks 2021" saņēmuši Sergejs Maksimovs (par Balvu novada zīmi latgaliski) un Andris Slišāns (par pirmo izlaušanās istabu latgaliski “Pīci panti”) Foto: Publicitātes foto

Balvas pasniegšanas ceremoniju vadīs aktieris Jānis Kronis. Skatītājus klātienē un tiešraidē TV priecēs grupas “Bez PVN” un Valters Pūce, “Latgalīšu Reps”, “Tautumeitas” un Renārs Kaupers, bērnu grupa “Rupuči”, Ūga, folkloristi Ēriks Zeps un Julgī Stalte, kā arī Māra Briežkalna kvintets kopā ar Birutu Ozoliņu. Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā tiks noskaidroti arī publikas simpātijas balsojuma balvas – Žika – saņēmējs. Savu simpātiju varēs izteikt latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv, kur balsojums sāksies 20. februārī un turpināsies līdz 1. martam.

Biļetes uz “Boņuks 2022” var iegādāties gan GORS, gan “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmās tīmeklī, gan kasēs klātienē.

Latgaliešu kultūras gada balvas mērķis arvien ir apkopot labāko, spilgtāko un svarīgāko padarīto un notikumus pērnajā gadā latgaliskajā kultūrā, godināt aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, kā arī veicināt un rosināt jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē.

“Boņuks” pirmo reizi tika pasniegts 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības GORS komanda, sadarbojoties ar biedrību “Partitūra”. “Boņuks 2022” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar A/S “Latvijas valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Balvu novada pašvaldība, Krāslavas novada pašvaldība, Līvānu novada pašvaldība, Preiļu novada pašvaldība, Rēzeknes pilsētas dome, Rēzeknes novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu