Latvijas pasts izdod pastmarku par godu Jāņa Endzelīna 150. jubilejai

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Latvijas Pasts

Latvijas Pasts šodien izdod jaunu pastmarku un aploksni par godu izcilā valodnieka Jāņa Endzelīna (1873–1961) 150. jubilejai.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā veikals.pasts.lv. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana šodien paredzēta Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19, Rīgā, no plkst. 9 līdz 17.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,83 eiro, un tā paredzēta 3. grupas valstu sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 25 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Foto: Latvijas Pasts

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi materiālus no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas.

Valodnieks un viens no svarīgākajiem mūsdienu latviešu literārās valodas veidotājiem Jānis Endzelīns kā baltistikas pamatlicējs sekmēja latviešu un citu baltu valodu pētniecību, izceļot to nozīmi pasaules valodu saimē. Viņa devumu valodniecībā ir novērtējusi arī Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO), iekļaujot viņa 150. gadadienu UNESCO svinamo dienu kalendārā 2022.–2023. gadam.

UNESCO uzsver valodu nozīmi kultūras mantojuma un identitātes veidošanā, tādēļ savā darbībā sniedz ieguldījumu to daudzveidības saglabāšanā. Valodu daudzveidība ir apkopota jaunajā UNESCO Pasaules valodu atlantā, kas vēsta par gandrīz septiņiem tūkstošiem valodu, no kurām lielākā daļa ir izzušanas draudu priekšā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu