Balstoties uz iesūtītajiem vēstījumiem, mākslīgais intelekts turpinās radīt jaunus darbus, kuri muzejā būs apskatāmi līdz pat 15. maijam. Izstāde apvieno mākslas darbus, kuriem nav konkrēta autora un kuri pastāvēs ļoti ierobežotu laika posmu. Līdz šim darbu tapšanā piedalījušies aptuveni tūkstotis interesentu.
Izstādes tapšanas un atklāšanas laikā ikviens interesents varēja pastāstīt par saviem sapņiem mākslīgajam intelektam, veicot ierakstu īpašā tiešsaistes platformā. Mākslīgais intelekts apstrādāja lietotāju pieprasījumus un radīja tiem atbilstošus mākslas darbus. Tādējādi nav iespējams noteikt konkrētu autoru darbiem, kas reāllaikā tiek projicēti uz muzeja sienām. Lai gan mākslas pasaulē mākslīgais intelekts nereti tiek uzskatīts par nevēlamu viesi, pēdējos gados tā ietekme daudzās jomās kļūst aizvien būtiskāka.
Projekta ideju komentē “Fotografiska” zīmola menedžeris Jorvens Vijliks: “Viens no mākslas uzdevumiem ir runāt par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, tieši tāpēc arī radās ideja par izstādi “Pikseļu sapņi” – lai uzsāktu diskusiju par mākslīgā intelekta ietekmi mākslas pasaulē.
Pirmajā mirklī var šķist, ka šī izstāde ir tikai izklaidējoša, taču ceram, ka tā liks aizdomāties, vai mākslīgā intelekta attīstības ietekmē mākslas vērtība pieaugs vai samazināsies? Vai ir iespējams, ka mākslīgā intelekta radītie darbi skatītājiem patiks vairāk nekā mākslinieku veikums?