LaIPA finansiāli atbalstīs grupu “Sudden Lights” Eirovīzijas dziesmu konkursā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Supernovas 2023" fināls
"Supernovas 2023" fināls Foto: LTV/Lauris Vīksne

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padome lēmusi sniegt finansiālu atbalstu tiem Latvijas mūziķiem, kuri būs izcīnījuši tiesības pārstāvēt Latviju Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā. Šogad atbalstu 5000 eiro apmērā Eirovīzijas dziesmas popularizēšanas pasākumiem saņems puišu grupa “Sudden Lights”.

LaIPA padomes priekšsēdētāja, producente Elita Mīlgrāve uzsver, ka Eirovīzijas starptautiskais dziesmu konkurss vispirms ir šovs, kas no dalībniekiem un atbalsta komandas prasa lielu sagatavošanās darbu un, protams, arī finanšu resursus:

“LaIPA padome uzskata, ka veiksmīgs starts “lielajā Eirovīzijā” ir atkarīgs ne tikai no pašas dziesmas, bet arī pasākumiem pirms šova, lai popularizētu dziesmu radiostacijās un citos medijos visā Eiropā. Jāapzinās, ka televīzijas skatītāji visbiežāk ar konkrētu dziesmu iepazīstas tikai Eirovīzijas pusfināla tiešraidē, tāpēc bez priekšnesuma kvalitātes un efektivitātes ļoti nozīmīgi ir nodrošināt, lai dziesma jau būtu skanējusi Eiropas radiostacijās, būtu dzirdama promocijas pasākumos,”

LaIPA padomes lēmumu komentē Elita Mīlgrāve. “Taču laba dziesmas ieraksta sagatavošana ir ne tikai radoši, bet arī finansiāli “ietilpīgs” process, tāpēc LaIPA kā izpildītājus un producentus pārstāvoša organizācija ir lēmusi sniegt arī savu atbalstu mūsu mūziķu dziesmas “Aijā” popularizēšanai Eiropā.”

"MicRec" valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve
"MicRec" valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve Foto: Paula Čurkste/LETA

Mīlgrāve arī uzsver, ka visas Latvijas mūzikas industrijas interesēs ir, lai Eirovīzijas dziesmu konkursā Latvijas vārds izskan pēc iespējas skaļāk: “Mūsu pārstāvji “lielajā Eirovīzijā” pievērš uzmanību ne tikai sev, bet visai Latvijas populārās mūzikas nozarei.”

LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa norāda, ka līdzekļi 5000 eiro apmērā no LaIPA fonda “Izglītības un kultūras atbalstam” tiks piešķirti gan šī gada nacionālās atlases – konkursa “Supernova” – uzvarētājiem, grupai “Sudden Lights”, gan arī vismaz nākamo divu gadu uzvarētājiem: “Ievērojot, ka viens no LaIPA statūtos paredzētajiem mērķiem ir veikt izpildītāju un producentu mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu Latvijas Republikā un ārvalstīs, kā arī veicināt labvēlīgus apstākļus izpildītāju un producentu radošai darbībai, ir svarīgi, lai mūzikas industrijas attīstībā iesaistītie – izpildītāji un producenti – arī ilgākā termiņā zinātu, ar kādu LaIPA atbalstu var rēķināties,” saka Liena Edvardsa, LaIPA izpilddirektore.

Grupa "Sudden Lights": no kreisās Mārtiņš Matīss Zemītis (sitaminstrumenti), Kārlis Vārtiņš (basģitāra), Andrejs Reinis Zitmanis (vokāls), Kārlis Matīss Zitmanis (ģitāra).
Grupa "Sudden Lights": no kreisās Mārtiņš Matīss Zemītis (sitaminstrumenti), Kārlis Vārtiņš (basģitāra), Andrejs Reinis Zitmanis (vokāls), Kārlis Matīss Zitmanis (ģitāra). Foto: Juris Lisovs / TVNET

LaIPAs lēmumu novērtē “Sudden Lights” līderis Andrejs Reinis Zitmanis: “Mēs esam gandarīti, ka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība ir kļuvusi par mūsu atbalstītāju! Gatavošanās process “lielajai Eirovīzijai” ir sarežģīts, darāmā vēl daudz, tāpēc saņemt atbalstu no Latvijas mūziķus pārstāvošas organizācijas ir būtiski, lai nokļūtu tuvāk mūsu mērķiem. Šis finansējums tiks izmantots, lai mūsu dziesma un arī Latvijas vārds izskanētu Eiropas radiostacijās. Un, nenoliedzami, prieks, ka arī tie mūziķi, kuri Latviju pārstāvēs nākamajos gados, var rēķināties, ka atbalsts būs.”

LaIPA padome 5000 eiro atbalstu Latvijas nacionālās atlases uzvarētājiem dziesmas popularizēšanas pasākumiem Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa finālam no LaIPA fonda “Izglītības un kultūras atbalstam” nolēmusi piešķirt arī nākamos divus gadus. LaIPA fonds “Izglītības un kultūras atbalstam” ir finanšu līdzekļu fonds, no kura tiek atbalstīti izpildītāju un fonogrammu producentu izglītojošu, informatīvu un radošu darbību veicinoši pasākumi. Fonda līdzekļu izlietojumu uzrauga LaIPA padome.

Šīgada Eirovīzijas starptautiskais dziesmu konkurss notiks no 9. līdz 13. maijam Lielbritānijā, Liverpūlē. Konkursā Latvija uzstāsies pirmā pusfināla pirmajā daļā kopā ar tādām valstīm kā Serbija, Īrija, Norvēģija, Portugāle, Horvātija, Malta, Zviedrija, Moldova, Šveice, Izraēla, Nīderlande, Somija, Azerbaidžāna un Čehija.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu