"Rīta kafija ar dzejnieku". Artis Ostups

Toms Treibergs
, TVNET Kultūra redaktors
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: dzejasdienas.lv

Šodien, starptautiskā dzejas festivāla "Page Break" trešajā dienā, plkst. 18.00 Jelgavas Kultūras namā notiks septiņu dzejnieku darbu lasījumi, kurus katrs apmeklētājs varēs iepazīt arī festivāla almanahā, kurš par velti pieejams tā norises vietās. Šīrīta kafijas aromātu baudīsim ar dzejnieku Arti Ostupu.

HANZAS IELA

Stāvēt naktī uz balkona — pa kreisi starp skursteņiem bēguļo mēness, pa labi kāds pāris nozūd Aleksandra vārtos — un vientuļas ārišķības dēļ grozīt pirkstos karafes korķi no dzidra Bohēmijas stikla. Stāvēt kā muižniekam rītasvārkos ainavas priekšā un pat nenojaust, ka šis brīdis, it kā vienīgi tavs, pieder pavisam citai dzīvei, kas negaidīti kā brāzmā ierauta lente te ievijusies, lai jau pēc mirkļa atgrieztos tumsā. — Kādas šķembas sevī glabā šī pilnīgā forma?

Artis Ostups ir latviešu dzejnieks un literatūrkritiķis, studējis filozofiju Latvijas Universitātē, zināšanas papildinājis Prāgas Kārļa universitātē, šobrīd studē salīdzinošo literatūrzinātni Tartu universitātē. Strādā par pētnieku LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā.

Kopš 2014. gada ir literatūrai un filozofijai veltītā interneta žurnāla “Punctum” redaktors. Lasītāju augstu novērtētais Ostupa debijas krājums “Biedrs Sniegs” izdots 2010. gadā un tika nominēts Latvijas Literatūras Gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”, kā arī saņēma Ojāra Vācieša balvu.

Autora otrais izdevums “Fotogrāfija un šķēres” 2013. gadā baudīja kritiķu atzinību un lasītāju interesi, savukārt, trešais krājums “Žesti”, kas izdots 2016. gadā, piedzīvoja izdevumu arī angļu valodā izdevniecības “Ugly Duckling Press” paspārnē.

Ostupa ceturtais dzejas krājums “Variācijas par mēness tēmu” izdots 2022. gadā un saņēmis Dzejas dienu balvu, taču šogad sacīkstē par Latvijas Literatūras Gada balvu piekāpās Ivara Šteinberga krājumam "Jaunība". 

Autora dzeja tulkota horvātu, čehu, angļu, igauņu, franču, vācu, grieķu, lietuviešu, krievu un slovēņu valodā.

Foto: Publicitātes foto

Kāds ir tavs ieteikums možam un enerģiskam rītam?

Kafija, kārtīgas brokastis, sarunas ar ģimeni.

Ja tev būtu jādodas uz festivālu ārpus Latvijas, kuras trīs lietas tu paņemtu līdzi, kas simbolizē mūsu valsti šodien?

Basketbola bumba, sarkanbaltsarkanais karodziņš, Marta Pujāta krājums "Dāma baltos džinsos".

Par ko tu nekad nerakstītu savā dzejā?

Par to, kā cilvēcei klāsies uz citām planētām.

Nosauc trīs lietas, ar ko tev asociējas Jelgava?

Cukurs, hokejs, Kārlis Vērdiņš.

Kāds ir tavs dzīves moto?

Katrs pats savas laimes kalējs.

Tavs novēlējums labai dienai...

Beidz sēdēt telefonā!

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu