“Mākslinieki, kuri šodien ir šeit, zina, ka mūsu darba metodes ir sarunas, satikšanās un dinamiska izpēte, kas balstīta starptautiskos starppaudžu tīklojumos, tādēļ draudzība vienmēr ir bijusi klātesoša,”
paskaidro kuratores. Aplūkojot savstarpējās attiecības un to mikrovēstures, kuratores kopā ar māksliniekiem iedziļinājušās arī vēsturiskajos kontekstos, pētot individuālu pagātnes pieredzi un pārvērtējot to no šodienas skatpunkta.
Tikmēr ambiciozā projekta "Mākslinieks ir klātesošs" izstādes pamatā ir LCCA jau vairākus gadus lolotā izglītības programma, kuras mērķis ir stiprināt attiecības ar jaunāko paaudzi un parādīt bērniem un jauniešiem mākslinieku darbu tuvplānā:
“Vairākus mēnešus sešās Latvijas skolās strādāja septiņi mākslinieki, un, ja godīgi, – mēs nezinājām, kāds būs rezultāts. Tagad par rezultātu un to, kāda ķīmija radās starp jauniešiem un māksliniekiem darba procesā, ikviens var pārliecināties izstādē,”
Sofija Kozlova, festivāla publiskās programmas “Vistālākās draudzības ir tepat” kuratore, pastāstīja, ka tās ietvaros notiekošās diskusijas lielākoties būs Latvijā dzīvojošo afrolatviešu, baltkrievu, ukraiņu un krievu kopienu pārstāvju līdzveidotas.
“Mēs strādājam arī ar šo kopienu jauniešiem, taču tas nav vienkārši, jo arī mēs paši jūtam distanci, jo nekad neesam centušies sasniegt šos cilvēkus. Un tas nav ne robežu, ne fiziskas distances dēļ, bet vien tāpēc, ka mūsu pasaules tik daudzus gadus ir eksistējušas paralēli,”
Izstādes Vidzemes tirgū aplūkojamas līdz 8. oktobrim.
Plaša pasākumu programma festivālā gaidāma arī mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts, kad Vidzemes tirgū Survival Kit ietvaros notiks Nakts konference.
Pilna informācija par festivāla publisko programmu pieejama LCCA mājaslapā.