Kas valda sakņudārzā? Atbildi meklē jauna grāmata bērniem “Kartupeļa karaļvalsts”

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Grāmatas "Kartupeļa karaļvalsts" autore Helēna Koha
Grāmatas "Kartupeļa karaļvalsts" autore Helēna Koha Foto: No personīgā arhīva/Postimees

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Helenas Kohas (Helena Koch) stāstu grāmata “Kartupeļa karaļvalsts”, kuru ilustrējusi Anne Pikova (Anne Pikov). Grāmatu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, tā piemērota pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

Grāmatā “Kartupeļa karaļvalsts” iekļauti 10 īsi stāstiņi par dārzeņiem. Katra dārzeņa sapnis ir izaugt, būt garšīgam un reiz tikt apēstam. Par to sapņo arī tantes Tīas sakņudārza iemītnieki. Bet par ko vēl tie domā? Vai tie ir saticīgi un draudzīgi? Kas valda sakņudārzā un cenšas atrisināt dārzeņu strīdus?

Foto: Publicitātes foto

Grāmata „Kartupeļa karaļvalsts” 2021. gadā Igaunijā atzīta par vienu no piecām skaistākajām grāmatām bērniem, kā arī saņēmusi Igaunijas Bērnu aizsardzības savienības balvu „Laba bērnu grāmata”, savukārt 2022. gadā iznācis grāmatas tulkojums somu valodā.

Foto: Publicitātes foto

Helena Koha (1989) pašlaik strādā par kultūras diplomāti, ir studējusi literatūrzinātni Igaunijā un Vācijā. Pirms „Kartupeļa karaļvalsts” (2021) tapušas grāmatas „Zvēru dārzs bērnu dārzā” (2019) un „Vēdera dumpis” (2020). H. Koha publicējusi arī stāstus bērnu žurnālos Täheke un Hea Laps. ​​Tam, ar ko rakstniece nodarbojas, var sekot viņas Instagram profilā @helenakochstories.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Helena Koch (@helenakochstories)

Anne Pikova (1974) ir bērnu grāmatu ilustratore, grafiskā un grāmatu dizainere. Viņas veidotās grāmatas saņēmušas dažādus apbalvojumus Igaunijā, bet rakstnieka Anti Sāra grāmata ar Annes Pikovas ilustrācijām „Annas lietas” iekļauta starptautiskajā bērnu un jaunatnes literatūras katalogā The White Raven (2021). Izdevniecībā „Liels un mazs” jau iznākusi viena grāmata ar Annes Pikovas ilustrācijām – Andrusa Kivirehka „Oskars un lietas” (2018).

Foto: Publicitātes foto

Grāmatas izdošanu līdzfinansē Igaunijas Kultūrkapitāls.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu