Ko soctīkli vēsta par jauno Saeimas priekšsēdētaju Daigu Mieriņu? (2)

Sejas.lv
CopyDraugiem X Whatsapp

Trešdien, 20. septembrī, par Saeimas priekšsēdētāju tika ievēlēta koalīcijas virzītā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāve Daiga Mieriņa. Lūk, ko par viņu liecina sociālajos tīklos publiskotie kadri!

Atgādinām, ka par Mieriņu nobalsoja 55 deputāti - ZZS, "Jaunās vienotības" un "Progresīvo" deputāti, kā arī atsevišķi "Latvija pirmajā vietā" parlamentārieši, piemēram, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Ainārs un Ričards Šleseri. Pret Mieriņu balsoja 34 parlamentārieši.

Pēc apstiprināšanas amatā Mieriņa uzsvēra, ka centīsies darīt visu, lai attaisnotu viņai uzliktās cerības gan iedzīvotāju vidū, gan arī pārstāvot Latviju starptautiski.

Jaunievēlētā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka politiķu primārais uzdevums ir uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni, "lai arī mūsu bērni varētu augt brīnišķīgā zemē - Latvijā".

Mieriņa līdz šim bija Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja, šo amatu ieņemot arī Krišjāņa Kariņa (JV) valdības pilnvaru laikā, kad strādāja opozīcijā.

Mieriņa dzimusi 1969. gada 3. martā, beigusi Latvijas Lauksaimniecības universitāti, specializējoties dārzkopībā, savukārt 2009. gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvusi maģistra grādu vispārējā kvalitātes vadībā.

Mieriņa strādājusi Valsts ieņēmumu dienestā kā kontroles daļas galvenā speciāliste, Satiksmes ministrijā un VAS "Elektroniskie sakari" bijusi departamenta direktore.

Ilgstoši viņa bijusi Carnikavas pašvaldības deputāte un domes priekšsēdētāja.

Rīgas rajona Carnikavas pagasta padomes vēlēšanās Mieriņa pirmo reizi kandidēja 2001. gadā no saraksta "Par savu pagastu" un tika ievēlēta par deputāti.

Savukārt 2009. gada jūnijā Mieriņa Carnikavas novada domes vēlēšanās kandidēja no ZZS, partijas "Jaunais laiks" un partijas "Visu Latvijai!" kopējā saraksta un kļuva par novada domes priekšsēdētāju. Nākamajās, 2013. gada vēlēšanās Mieriņa kandidēja no Latvijas Zemnieku savienības saraksta, un atkārtoti tika ievēlēta par novada domes priekšsēdētāju.

Novada domes priekšsēdētājas amatu Mieriņa ieņēma līdz pat 2021. gadam, kad reģionālās reformas rezultātā tika apvienoti Carnikavas un Ādažu novadi un viņa nokļuva opozīcijā.

Jau pēc gada Mieriņa kandidēja 14. Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta un tika ievēlēta par deputāti. Pašlaik parlamentā Mieriņa ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja.

Savas profesionālās darbības laikā Mieriņa bijusi Latvijas Pašvaldību savienības revīzijas komisijas locekle, Reģionālās attīstības un sadarbības komisijas locekle, Sporta apakškomisijas locekle, Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības locekle un Satiksmes ministrijas optiskā tīkla uzraudzības komitejas locekle.

Komentāri (2)CopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu