Izcilais vijolnieks Gidons Krēmers saņems Bēthovena balvu cilvēktiesību jomā

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Gidons Krēmers
Gidons Krēmers Foto: Matīss Markovskis

Vijolnieks un "Kremerata Baltica" dibinātājs Gidons Krēmers saņems Bēthovena balvu cilvēktiesību jomā, liecina informācija Bēthovena akadēmijas tīmekļvietnē.

Bēthovena akadēmija pasniedz balvu 10 000 eiro vērtībā, lai godinātu mūziķus, kuri iestājas par cilvēktiesībām, mieru, brīvību, kā arīdzan iestājas pret nabadzību. 76 gadus vecais Krēmers publiski paudis savu nostāju, nosodot Krievijas agresijas karus Ukrainā un Čečenijā.

Bēthovena balvas cilvēktiesību jomā pasniegšana notiks 19.novembrī Bonnā, Vācijā.

Tīmekļvietnē "kremeratabaltica.com" norādīts, ka Krēmers dzimis 1947.gada 27.februārī Rīgā. Būdams četrus gadus vecs, viņš uzsāka mācības vijoļspēlē pie sava tēva, Radio simfoniskā orķestra mūziķa, un vectēva - bijušā Berlīnes simfoniskā orķestra solista un ievērojama vijoļspēles pasniedzēja.

Septiņu gadu vecumā viņš sāka mācīties Emīla Dārziņa Mūzikas skolā, un sešpadsmit gadu vecumā saņēma Latvijas Pirmo Balvu. Divus gadus vēlāk Krēmers uzsāka mācības pie Dāvida Oistraha Maskavas Konservatorijā.

Krēmers triumfējis daudzos nozīmīgos konkursos, piemēram, 1967.gadā Karalienes Elizabetes konkursā Briselē, 1969.gadā Monreālas Starptautiskajā Mūzikas konkursā kā, arī ieguvis pirmo vietu gan 1969.gada Paganīni konkursā Dženovā, gan 1970.gada Čaikovska starptautiskajā konkursā Maskavā.

Mākslinieks ir uzstājies uz gandrīz visām nozīmīgajām pasaules koncertzāļu skatuvēm, muzicējis kopā ar gandrīz visiem pazīstamākajiem Eiropas un Ziemeļamerikas orķestriem un diriģentiem.

Krēmers ierakstījis un izdevis vairāk nekā 120 mūzikas albumus. Vairāki no tiem ieguvuši prestižas balvas. 2016.gadā Krēmers saņēma Japānas Mākslas asociācijas balvu "Praemium Imperiale".

1997.gadā Krēmers nodibināja kamerorķestri "Kremerata Baltica", ko veido triju Baltijas valstu - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - mūziķi.

Krēmers un "Kremerata Baltica" devušies tūrēs pa visu pasauli, kāpjot uz ievērojamāko festivālu un koncertzāļu skatuvēm. Ierakstīti vairāk nekā 25 albumi, sadarbojoties ar tādām izdevniecībām kā "Teldec", "Nonesuch", "Burleske", "Deutsche Grammophon" un "ECM".

Krēmers muzicē uz Nikola Amati 1641.gadā darināta instrumenta. Viņš ir vairāku grāmatu autors, no kurām jaunākā "(ne)Spārnotas domas" tika izdota 2022.gadā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu