Liepājas interjera muzejs aicina uz konferenci par koka arhitektūru pilsētvidē

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Kārlis Volkovskis

Piektdien, 24. novembrī plkst. 11:00 Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu nams” norisināsies konference “Koka arhitektūras dzīvotspēja mūsdienu pilsētvidē”, kuras mērķis ir vienkop pulcināt arhitektus, kultūras mantojuma speciālistus, pilsētplānotājus, nekustamo īpašumu īpašniekus un uzturētājus, kā arī ikvienu citu interesentu.

Konferences saturā tiks iezīmēts Liepājas interjera muzeja – Kungu ielas 24 vēsturiskā nama atjaunotnes un realizēto prakšu piemērs. Tiks izvērsta tēma par vēsturiskās koka apbūves dzīvotspēju, restaurācijas procesiem un problēmām, kas saistītas ar vēsturiskās koka ēkas uzturēšanu un atjaunošanu gan pilsētas, gan Latvijas, gan Skandināvijas valstu kontekstā.

Foto: Kārlis Volkovskis

Ne mazāk svarīgs konferences tematiskais aspekts būs saistīts arī ar vēsturiskās koka apbūves kultūras mantojuma apzināšanas, novērtēšanas un izpētes jautājumiem. Katrai no vēsturiskajām ēkām ir sava vēsture, leģendas, personības un notikumi, kas ietekmē arī pašas ēkas dzīvotspēju un nozīmi.

Foto: Kārlis Volkovskis

Dienas programmā ar lasījumiem uzstāsies vairāki referenti, kuru starpā: arhitekte Zaiga Gaile, arhitekts un arhitektūras apskatnieks Jānis Dripe, arhitekts, pasīvo ēku projektētājs Ervīns Krauklis, būvarheologs un viens no Kungu ielas 24 atjaunotnē iesaistītajiem speciālistiem Juris Zviedrāns, mākslas vēsturniece un zinātniece Edvarda Šmite, Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs, Kuldīgas Vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa un Dejas pedagoģijas katedras docente un seno deju pasniedzēja Guna Ezermale.

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”.
Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”. Foto: Kārlis Volkovskis

Dalība konferencē ikvienam interesentam ir bezmaksas. Konferences norisei būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē.

Konferenci rīko Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” un Liepājas muzejs. Finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu