Tieši Patrishas ierašanās radīja vislielāko sajūsmas vilni klausītāju raibajā plājienā, kamēr dziedātāja Múr tika sveikta ar pieticīgāku aizrautību. Pakāpeniski arvien intensīvāk kumulējošas enerģijas un muzikalitātes draivu iedarbināja riņķveida kompozīcijā izkārtotā, atsperīgi nepiekāpīgā dziesma “Karaļi un karalienes”.
Enerģija ir galvenais atslēgas vārds, ar kuru raksturot “Vislielākā koncerta” devumu. Protams, bez šī lieluma nevar panākt jebkāda cita koncerta norisi, neatkarīgi no žanra specifikas, taču tieši Fiņķa, Alekša Luriņa, Andra Strazda, Krišjāņa Bremša un Elzas Kaktiņas atdeve īpaši pasvītroja it kā pašregulēta, bet bieži vien pāri malām pārputojoša spēka nozīmīgumu radošā un muzikālā procesā.
Šķiet, ka Fiņķis ir šobrīd pats slavenākais madonietis Latvijā. Par to liecināja grandiozie atbalsta saucieni no publikas: "Ma-do-na! Ma-do-na!". Turpinot lokālpatriotisko kontekstu, visbūtiskākais ieguldījums, kuru Fiņķis ar saviem draugiem atstāj ar darbošanos popmūzikā, ir latviešu valodas nostiprināšana savu klausītāju apziņās.
Dzirdot to, cik decenti un sinhroni (cik nu tas nomērāms industriālas, ķieģeļu tūkstošiem balstītas telpas apstākļos, kura pilna ar cilvēkiem) klausītāji izdzied un izskaita līdzi dziesmu vārdus, jāsecina, ka arī mūzikas klausīšanās ir sava veida arods, ne tikai amorfa skaņu plūduma uzsūkšana bez jelkādas dziļākas analīzes un apdomas.
Kamēr koncerta iesildītāji, alternatīvās elektronikas trio “alejas”, šķietami nevēlējās atklāties publikai tādā mērā, kā to izdarīja Fiņķis ar grupu (vai arī bija atgriezušies uz lielākas skatuves pēc pārāk ilga pārtraukuma), pusotras stundas garumā klausītāji varēja saņemt tieši to ceļamaizi, kas raksturo Fiņķa kvinteta intereses: jauna cilvēka straglu (no angļu valodas – grūtības, cīņa, ķepurošanās) un atslābuma pieturvietas tajā.
Šis jaunais cilvēks nav pasaules pilsonis, kura pieredzi caurvij kosmopolītiskas vīzijas, – viņa pieredze te redzamākām, te – nosacītākām saitēm ir saistīta tieši ar Latviju.
Vai tā būtu “Maza Rīga”, kā vēsta dziesmas nosaukums, vai arī vienkārši sava vieta un savi cilvēki blakus. Par kuriem domāt, pēc kuriem ilgoties. Un, visbeidzot, priecāties un pavisam vienkārši – dzīvot. “Lai būtu arī kaut kas priekš sirsniņas,” kā teiktu pats Helvijs.