Bērnu aizsardzības centrs reaģē uz Judžu ģimenes publisko skandālu

Sejas.lv
CopyDraugiem X Whatsapp
Mārcis Judzis un Rūta Gorkša
Mārcis Judzis un Rūta Gorkša Foto: LETA, facebook.com/ruta.sajuta

Atsaucoties uz sociālajos tīklos pērnā gada nogalē izskanējušo viedokli Rūtas Gorkšas un Mārča Judža ģimenes lietā, Bērnu tiesību aizsardzības centrs pauž viedokli par izdarītajiem secinājumiem.

Pamatojoties uz Bāriņtiesu likumā noteikto kompetenci, Bērnu aizsardzības centrs pieprasīja informāciju divām ģimenes situācijā iesaistītām bāriņtiesām par bērnu tiesību un interešu nodrošināšanu ģimenē. Izvērtējot līdz šim bāriņtiesu darbības, Bērnu aizsardzības centrs konstatēja, ka iestādes turpina veikt darbības atbilstoši savai kompetencei, kā jebkurā lietā, kur bērna labāko interešu nodrošināšana ir maksimāli svarīgākais aspekts, vienlaikus izprotot vecāku dzīves situācijas sarežģīto posmu. Lēmumi, kas spētu būtiski ietekmēt bērnu dzīves situāciju, nav pieņemti. Notiek darbs, lai sniegtu informāciju tiesai, atsaucoties tiesas pieprasījumam. Vienlaikus Bērnu aizsardzības centrs ir sniedzis atsevišķus metodiskos ieteikumus bērnu tiesību un interešu nodrošināšanai.

Vēlamies vērst uzmanību, ka vecāku strīdu publiska risināšana un to pavadošā līdzcilvēku uzmanība var negatīvi ietekmēt bērnu labbūtību un uzticību savu vecāku spējai atrisināt konfliktus mierīgā ceļā un vecāku spēju radīt drošu un stabilu vidi viņu attīstībai.

Šādas situācijas var radīt emocionālu spiedienu uz bērniem, ietekmējot bērnu izpratni par ģimenes drošību, un var tikt uzskatītas par emocionālu vardarbību pret bērniem. Tāpat akcentējams, ka bērna personības pilnīgai un harmoniskai attīstībai ir nepieciešams izslēgt situācijas, kad vecāku strīda gadījumā bērns var tikt pakļauts psiholoģiskai krīzei, kas var radīt bērnam psiholoģisku traumu vai diskomfortu un deformējoši ietekmēt bērna personības attīstību, izsakās vadošā eksperte struktūrvienību sadarbības un stratēģiskās plānošanas nodrošināšanai Simona Saule.

Atgādinām, ka pērn vasarā kļuva zināms, ka izjukusi ilggadējā grupas "Dzelzs vilks" bundzinieka Mārča Judža laulība ar trīs bērnu māti Rūtu Judzi. Abi nedzīvo kopā kopš 2022. gada nogales, un Judzis sācis jaunas attiecības. Toreiz Judzis plašāk nekomentēja šķiršanās iemeslus, taču norādīja, ka laulības izjukšanā nav vainojama trešā puse.

Taču 2023. gada decembrī plašu ažiotāžu izraisīja Rūtas Judzes ieraksts sociālajos tīklos, kur viņa apgalvo, ka Mārcis attiecību laikā bijis vardarbīgs un nu tiesas ceļā atņēmis bērnus.

Pēc atklātā vēstījuma reaģēja arī Judzis, noliedzot visas apsūdzības. Viņš apgalvo, ka Rūta melo.

Arī "Dzelzs vilks" reaģēja uz notiekošo, uz laiku pārtraucot sadarbību ar Judzi. Neilgi pēc tam pats Judzis paziņoja, ka uz visiem laikiem atvadās no grupas.

Judzi publiski aizstāvējusi viņa bijusī sieva Eva Judze, kā arī sabiedrībā zināmas personības, piemēram, Baiba Sipeniece-Gavare un Olga Rajecka.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Uz augšu