Norisināsies jau piektais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Piektais Osokina Brīvības festivāls Rīgā un citviet Latvijā norisināsies no 5.aprīļa līdz 12.maijam, informēja festivāla direktore.

Festivāls kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā veltīts Ukrainas armijas, iedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, kā arī pirmo reizi tā laikā tiks vākti līdzekļi smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā.

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notiks divu mēnešu garumā - koncertos, meistarklasēs, sarunu diskusijās un citos pasākumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus.

Sadarbībā ar "Biļešu paradīze" un "Ziedot.lv" festivāla koncertu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā "Ziedot.lv" savāktie līdzekļi tiks izlietoti izvēlētajiem labdarības mērķiem.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins norāda, ka ir svarīgi nezaudēt cerību un pārliecību, ka taisnīgums uzvarēs, kā arī saikni ar tiem, kuriem palīdzība tik ļoti nepieciešama gan Latvijā, gan Ukrainā. Osokins atzīmē, ka kamēr Krievija turpina savu nežēlīgo uzbrukumu un cenšas iznīcināt Ukrainas tautu, mums ir jāturpina gan emocionālo, gan finansiālo, gan humanitāro palīdzību ukraiņiem.

"Tā ir arī mūsu cīņa, tādēļ mums jāparāda, cik Latvija ir vienota un stipra savā atbalstā Ukrainai un savos cilvēciskajos ideālos. Mūzika ir tas spēks, kas palīdz mūs visus stiprināt, saliedēt un dot cerību. Līdzšinējos festivālos piedzīvotās skatītāju emocijas, aplausi un smaidi mūs iedvesmo turpināt, lai kopā varam sniegt arvien lielāku atbalstu līdzcilvēkiem un tuvinātu Ukrainu uzvarai," norāda Andrejs Osokins.

Patlaban izsludināti pieci festivāla koncerti un klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem. Festivāla atklāšanas koncerts notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā 5.aprīlī. Tajā piedalīsies vokālā grupa "Latvian Voices", ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Aigars Raumanis, pianists Dainis Tenis, ukraiņu kontrabasists Jurijs Gavriļuks un vijolniece Zane Kalniņa, sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš, kā arī Andrejs Osokins.

Festivāls turpināsies Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā 18.aprīlī ar koncertu "Mirklis, mūzika un vārds", kurā uzstāsies mūsdienu džeza pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Lībietis ar grupu, kuru veido Toms Kursītis, Sigvards Dižais, Mikus Ģērmanis. Tāpat koncertā uzstāsies gleznotāja Kristīne Kutepova un citi mākslinieki.

Mūzikas namā "Daile" 27.aprīlī notiks folkloras un mūsdienu mūzikas sintēzes koncerts, kurā piedalīsies etnomūziķe Viktorija Prituļaka un "Jumalo Jazz Orchestra", duets "ZeMe", ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka un Andrejs Osokins.

Savukārt Melngalvju namā 10.maijā izskanēs Jaunzēlandē dzimušās amerikāņu vijolnieces Ženēvas Lūisas un pianista Georgija Osokina vienīgais koncerts Latvijā. Mūziķi atskaņos programmu, kurā īpaša uzmanība pievērsta romantisma un skaistuma ekspresijai, kā arī retāk spēlētiem opusiem.

Festivāls noslēgsies 12.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur īpašā Mātes dienai veltītā koncertā latviešu un ukraiņu mākslinieki vienosies kopīgā atbalstā ģimenēm un bērniem Latvijā un Ukrainā. Mūziķu vidū būs Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, grupa "Citi zēni", Ingus Ulmanis, vokālā grupa "Midnight Five", Anastasija Jačmenkina, Andrejs Osokins un citi mākslinieki.

Festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā "Ziedot.lv" savāktie līdzekļi tiks izmantoti akūti nepieciešamo lietu iegādei frontē Ukrainā esošajiem karavīriem un iedzīvotājiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta bērniem.

Paredzēts, ka ziedojumi tiks izlietoti arī smagi slimu bērnu vecāku atbalstam Latvijā, nodrošinot viņiem nepieciešamo medicīnisko palīdzību un īpaši apmācītas auklītes, lai atvieglotu rūpju bērnu vecāku emocionāli un fiziski grūto ikdienu. Ikviens aicināts ziedot šiem mērķiem, ne tikai apmeklējot festivāla koncertus, bet arī portālā "Ziedot.lv" izveidotā īpašā akcijā. Festivāla pasākumus bez maksas būs iespēja apmeklēt noteiktam skaitam Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem un rūpju bērnu vecākiem.

Kā viens no festivāla ieskaņas pasākumiem būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Sergeja Osokina, Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģes Ilzes Treijas un Andreja Osokina klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem. Meistarklases notiks 23.martā kultūrtelpā "Ola Foundation". Tām pieteikties var līdz šī gada 26.februārim. Plašāka informācija pieejama festivāla mājaslapā "andrejsosokins.com".

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu