Trokšņu roka grupa “STABS” izdod singlu, kuru iedvesmojis politiķa Aināra Šlesera dzīvesstāsts

TVNET
Foto: Publicitātes foto

“Izsalkums un alkatība” ir otrais singls no grupas “STABS” 6. maijā gaidāmā debijas pilnmetrāžas albuma “SADURSME”, kura centrā ir vēstījums par 21. gadsimta Rīgu kā vietu, kur Rietumu vērtības ik dienas saķeras ar visur klātesošo Padomju mantojumu.

Singla pamatā ir politiķa Aināra Šlesera dzīvesstāsts: no skaudras bērnības Ķengaragā līdz pārtikas lielveikalu miljonāram un deputātam, kurš, grupas ieskatā, pašlaik nodarbojas ar ieroču ražošanā izmantotās mangāna rūdas tranzīta biznesu uz Krieviju caur Rīgas ostu.

“Saka, ka uzkrāt vairāk, nekā nepieciešams, lai būtu paēdis, ir tas, kas atšķir mūs no dzīvniekiem. Kad 20. gs. 90. gadu Latvija pēc PSRS sabrukšanas pieredzēja ne tikai tādus juku laikus, kuru ietekme ir jūtama vēl šodien, bet arī privātā biznesa sfēras atgriešanos, bija daži, kas saskatīja tajā iespēju atšķirt sevi no dzīvniekiem, vienalga, ar kādām metodēm. Būtībā tieši šādu cilvēku izsalkuma traumas radītās ambīcijas iekļūt valdībā, lai savas metodes legalizētu un vēl vairāk atšķirtos no dzīvniekiem, ir iemesls, kāpēc deviņdesmito elpa ir jūtama arī 2024. gadā,”

savā nostājā dalās grupas mūziķi.

“STABS” ir labāko draugu trio, kurā darbojas bundzinieks Aleksandrs Barons, basists Uģis Jansons-Krastiņš un ģitārists Roberts Šūmanis. Aleksandrs Barons ir dzejnieks un mūziķis, šogad klajā nāks viņa otrais solo laikmetīgās folkmūzikas albums “Gaidot sniegu”, kā arī debijas dzejas krājums “Vientulības labirints”.

Trokšņu roka grupa “STABS”
Trokšņu roka grupa “STABS” Foto: Publicitātes foto

Uģis Jansons-Krastiņš jeb Ug Ug Ugg Ugg ir skaņu inženieris un producents studijā "Barona buduārs". 2022. gadā klajā nāca pieci viņa soloalbumi dažādos žanros, kā, piemēram, "Krīze", "Seržants bēda". 2023. gada nogalē iznāca "IGREK", kas tapa kopā ar Aleksi Luriņu (ritunsiic).

Roberts Šūmanis jeb Svēte ir kasešu leibla "Sāpes Skaņas" un grupas "Velnezers" dibinātājs, grupas "STABS" ģitārists, kā arī daļa no repa mūzikas apvienības "New Wavy".

Singlu ierakstīja Arnolds Andersons kopā ar grupu STABS “Hodila records” studijā Valmierā, kā arī “Barona buduārs” studijā Rīgā 2023. gada pavasarī. Miksēja un producēja Aleksis Luriņš, māsterēja Andis Ansons. Singla foto veidoja Māris Priedītis, noformēja grupa “STABS”.

Nepalaid garām!

Uz augšu