Rīgas Domā dziedās Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris

TVNET
Kopenhāgenas Karaliskā zēnu kora dziedātāji.
Kopenhāgenas Karaliskā zēnu kora dziedātāji. Foto: Per Rasmussen

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz pasaulslavenā Kopenhāgenas Karaliskā zēnu kora un Rīgas Doma zēnu kora koncertu piektdien, 3. maijā Rīgas Domā. Uz skatuves kāps kopumā 100 dziedātāji.

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt ne tikai Doma lielās ērģeles, bet arī ērģeles, kas speciāli šim koncertam vestas no Dzintaru koncertzāles. Koncerta diriģenti būs Karstens Seiers-Hansens un Mārtiņš Klišāns. Kopā ar koriem koncertā piedalīsies arī izcili solisti: mecosporāns Kristīne Muldersa, tenors Torstens Nilsens, ērģelnieki Marks Baumans un Aigars Reinis.

Rīgas Doma zēnu kora diriģents Mārtiņš Klišāns: “Maija sākumā Doma baznīcā satiksies divi zēnu kori – Rīgas Doma zēnu koris un Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris, kas ir zēnu koris ar senām tradīcijām un veselu plejādi brīnišķīgu diriģentu.

Visi kopā mēs atskaņosim franču komponista Morisa Diriflē Rekviēmu. Klausītājiem šajā koncertā būs iespēja Doma baznīcā baudīt ne vien Doma lielās ērģeles, bet arī ērģeles, ko aizņemsimies no Dzintaru koncertzāles, jo mēs gribam, lai klausītāji mūs redz, un tāpēc visa šī lielā kompānija dziedās lejā no altāra daļas.

Morisa Diriflē Rekviēms, manā skatījumā, ir viens no tādiem ārkārtīgi romantiskiem, pastorāliem un skaistiem rekviēma žanra skaņdarbiem, kurš man personīgi ir atstājis ārkārtīgi dziļu iespaidu jau no bērnības.

Koncertā noteikti skanēs arī latviešu mūzika, Eiropas komponistu darbi un noteikti mūsu dāņu draugi ir sagatavojuši kādu muzikālu pārsteigumu, ko piedāvāt mūsu klausītājiem.”

Foto: Per Rasmussen

Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris šogad svin 100 gadu jubileju – 1924. gadā to dibināja Mogenss Vēldike. Korim ir plaša koncertdzīve ne tikai Dānijā, bet arī koncerttūres visā pasaulē. Papildus tam koris regulāri sadarbojas ar orķestriem, piemēram, DR Symfoniorkestret, Copenhagen Phil un Camerata Øresund.

Ieguldītais darbs un augstais mākslinieciskais līmenis ir nodrošinājis daudzu viesdiriģentu viesošanos; to starpā ir bijis Bendžamins Britens, Rafaels Kubeliks, sers Endrū Deivīzs un Pols Makkrīšs. Izcilie skandināvu komponisti Pols Ruderss, Pērs Nergords, Knuts Nīsteds, Svens Dāvids Sandstrems un Palle Mikelborgs ir radījuši skaņdarbus īpaši Kopenhāgenas Karaliskajam zēnu korim.

Kopš 2020. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Karstens Seiers-Hansens, viņš arī arī pedagogs Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un godalgotās vokālās grupas "Concert Clemens" mākslinieciskais vadītājs. Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris ir saistīts gan ar Kopenhāgenas katedrāli jeb Svētās Dievmātes baznīcu, gan ar Kopenhāgenas pašvaldības vokālo skolu – Svētās Annas ģimnāziju, kur audzēkņi apgūst profesionālu dziedāšanu.

Rīgas Doma zēnu koris
Rīgas Doma zēnu koris Foto: Publicitātes foto

Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā, regulāri koncertējot ne tikai visas Latvijas vadošajās koncertzālēs un baznīcās, bet arī daudzās jo daudzās pasaules valstīs. Koris pabijis Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Amerikā, Kanādā, Japānā un citur.

2009. gadā zēnu koris izvirzīts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai akadēmiskās mūzikas nominācijā par ierakstu J. S. Bahs „Choral motets and organ solo”, bet 2011. gadā – par ierakstu „Ave Maria”.

Rīgas Doma zēnu kora devums ir novērtēts arī ar vairākām Lielās mūzikas balvas nominācijām. Klajā nākuši 22 Rīgas Doma zēnu kora ieraksti kompaktdisku formātā. Kopš 1998. gada kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Mārtiņš Klišāns.

3. maija koncerta programmā klausītājiem būs iespēja dzirdēt Morisa Diriflē Rekviēmu, Johana Sebastiāna Baha, Ērika Ešenvalda, Valdemara Olēna, Svenda Simona Šulca, Poula Šīrbeka, Jāņa Ķirša, Džona Tavenera, Urmasa Sisaka un Raimonda Tigula skaņdarbus.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes“ kasēs un tīmeklī.

Nepalaid garām!

Uz augšu