"Bi-2" mūziķiem piešķirta Moldovas pilsonība

Sejas.lv
Foto: AFP/SCANPIX

Vairāki mūziķi no krievu un baltkrievu rokgrupas "Bi-2" saņēmuši Moldovas pilsonību, pirmdien, 27. maijā, paziņoja Moldovas valdība.

Kā zināms, "Bi-2" iestājas pret Krievijas karu Ukrainā.

Moldovas prezidente Maija Sandu ir parakstījusi dekrētu par pilsonības piešķiršanu "zināmiem "Bi-2" locekļiem". Oficiālā paziņojumā teikts: 

"Mūsu valsts sargā cilvēka cieņu un izpausmes brīvību un solidarizējas ar tiem, kas ir briesmās."

Ziņots, ka pilsonību saņēmuši kopumā deviņi cilvēki, tostarp mūziķu ģimenes locekļi.  Dažiem grupas dalībniekiem ir arī Austrālijas un Izraēlas pilsonība. 

Atgādinām, ka 2022. gada aprīlī "Bi-2" atteicās no ieplānotā koncerta Omskā, jo virs skatuves bija reklāmkarogs ar Krievijas agresijas simbolu "Z". Tāpat "Bi-2" solists Jegors Bortņiks nosodīja iebrukumu Ukrainā, sakot, ka “Putina Krievija izraisa tikai pretīgumu un riebumu”, jo prezidents “Putins un visi viņa garīgi atpalikušie riebekļi ir iznīcinājuši valsti”.

Pēc notikušā Krievijas iekšlietu ministrija iekļāva Bortņiku "ārvalstu aģentu" reģistrā.

Savukārt šā gada sākumā pēc Krievijas pieprasījuma grupas dalībnieki tika aizturēti Taizemē.

Mūziķi tika aizturēti pēc koncerta Puketā par uzstāšanos bez darba vīzām. Katram no mūziķiem tika piemērots 95 ASV dolāru naudas sods, taču viņi netika atbrīvoti, bet gan nosūtīti uz aizturēšanas centru Bangkokā. Politiķis Dmitrijs Gudkovs, kurš draudzējas ar grupu, teicis, ka Krievijas ģenerālkonsuls Puketā Vladimirs Sosnovs pieprasīja “Bi-2” deportēt uz Krieviju.

Krievijā mūziķiem draudēja kriminālvajāšana viņu pretkara nostājas dēļ.

Pēc tam mūziķi tika deportēti uz Izraēlu. “Visi mūziķi ir droši pametuši Taizemi un dodas uz Telavivu,” tika vēstīts grupas oficiālajā “Telegram” kanālā.

Atgādinām, ka grupa 15. jūnijā savā jaunā albuma "Alleluja" ietvaros uzstāsies Rīgā, "Wondersalā".

Biļetes uz koncertu iegādājamas šeit.

Raksts tapis sadarbībā ar "Wondersalu".

Uz augšu