Biedrība “Āžu miesta rezidence” aicina uz Kukaiņu nakti Viesītē

TVNET
Āžu miesta rezidence Viesītē jeb Āžu krogs ir Viesītes pilsētas vecākā ēka, kas uzcelta, iespējams, ap 1840. gadu.
Āžu miesta rezidence Viesītē jeb Āžu krogs ir Viesītes pilsētas vecākā ēka, kas uzcelta, iespējams, ap 1840. gadu. Foto: visit.jekabpils.lv

Biedrība “Āžu miesta rezidence” rīko “Kukaiņu nakti Āžu miestā”, kurā entomoloģes Rūtas Abajas vadībā varēs iepazīt pašus mazākos Viesītes iedzīvotājus. Gaidot, kamēr satumsīs, apmeklētājus priecēs dziesminieks Ilmārs Pumpurs, ar ģitāru izspēlējot Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas.

Kukaiņi ir sugām bagātākā dzīvnieku grupa visā pasaulē. Latvijā sastopamas apmēram 10 000-15 000 kukaiņu sugas, bet precīzs to skaits joprojām nav nosakāms. Liela daļa kukaiņu ir aktīvi tieši naktī un tāpēc mazāk pazīstami. Pēc saulrieta izmantojot gaismas lamatas, tajās salidos sfingi, pūcītes, lācīši un citi kukaiņi.

Foto: Publicitātes foto

Kukaiņus atpazīt palīdzēs entomoloģe, Latvijas Entomoloģijas biedrības valdes locekle, Vides risinājumu institūta pētniece un sertificēta dabas eksperte Rūta Abaja. Tā kā jūnija naktis ir pārāk gaišas, mazos draugus varēs ieraudzīt tikai vēlā vakarā pēc pulksten 22. Āžu miesta rezidences pagalmā tiks novietots speciāli izgaismots ekrāns, un ar tā palīdzību varēs noskaidrot visu par kukaiņu dzīvi un to lomu dabas ekosistēmā.

Foto: Publicitātes foto

Pirms ierodas kukaiņi, naksnīgo Viesīti skaņās ietērps dziesminieks, etnomuzikologs un biedrības "Skaņumāja" tautas mūzikas instrumentu meistars Ilmārs Pumpurs. Lai arī biežāk dzirdams, spēlējot tautas mūzikas kolektīvos un kapelā "Hāgenskalna muzikanti", šoreiz viņa solovakars izskanēs ar ģitāras pavadījumu. Imanta Kalniņa un citas melodijas skanēs zem klajas debess rezidences pagalmā.

Šajā vasarā Āžu miesta rezidencē notiks arī citi pasākumi – 5. jūlijā gaidāma Viesītes amatierteātra “Vēris” pirmizrāde Elizabetes Haferes lugai “Gadsimta lapsu medības”. Izrādē piedalīsies arī Leimaņu Tautas nama un Zasas vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis "Andžas brandža". Savukārt 2. augustā, Viesītes pilsētas svētku priekšvakarā, notiks Pažarnieku balle, kurā muzicēs Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris. Visi pasākumi bez maksas.

“Kukaiņu nakts Āžu miestā” notiks Āžu miesta rezidences pagalmā Viesītē, Amatnieku ielā 2. Ieeja pagalmā no 21. 00 bez maksas. Pasākumu rīko biedrība “Āžu miesta rezidence” ar Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Nepalaid garām!

Uz augšu