Grāmata "Trīs no Sabiles. Pienvedēja Piedzīvojumi" nu pieejama arī klausāmā versijā

TVNET
Foto: publicitātes

Darbu sāk jauna audiogrāmatu lietotne “Aural”, izdodot Jāņa Žildes grāmatas “Trīs no Sabiles. Pienvedēja Piedzīvojumi” audio versiju. Audiogrāmatu ierunājis Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis.

“Ar jauno audiogrāmatu platformu “Aural” mēs vēlamies attīstīt audiogrāmatu nozari gan Latvijā, gan citur, izdodot audiogrāmatas vietējā valodā,” stāsta Valters Ivanāns, uzņēmuma līdzdibinātājs.

“Šobrīd uz katrām 500 000 grāmatām angļu valodā tiek izdotas 50 000 audiogrāmatas, savukārt latviešu valodā uz katrām 1000 grāmatām tiek izdota varbūt viena vai divas.

Pēc sarunām ar izdevniecībām esam sapratuši, ka galvenie šķēršļi audiogrāmatu radīšanai ir lielas izmaksas un laika trūkums. Te arī mēs saskatījām biznesa potenciālu un radās ideja, kā atrisināt šos jautājumus,” teic V. Ivanāns.

“Aural” platformai kā audiogrāmatu ierunātājs jeb satura radītājs var pievienoties jebkurš, ierunājot audiogrāmatu un publicējot to “Aural” lietotnē.

Savukārt “Aural” pirms publicēšanas lietotnē pārbauda katru audiogrāmatu, lai tā precīzi atbilstu rakstītai grāmatai pēc satura, audio kvalitāti pēc noteiktiem tehniskajiem kritērijiem un audio satura kopējo kvalitāti. Kā arī nodrošina, ka tiek ierunātas un publicētas audiogrāmatas, kurām ir attiecīgas autortiesību atļaujas. Grāmatas, kuras satura radītāji var ierunāt un publicēt, var apskatīt satura radītāju profilā uzņēmuma mājaslapā. Satura radītāji par publicētajām audiogrāmatām attiecīgi saņem atlīdzību no pārdotā audiogrāmatu apjoma.

“Aural” komandā ir četri cilvēki, kas vēlas attīstīt audiogrāmatu nozari Latvijā un tuvākajā nākotnē arī valstīs, kur audiogrāmatu nozare nav attīstīta. “Mēs redzam, ka Latvijā ir daudz talantīgu un spējīgu satura radītāju. Aizvien vairāk tiek veidoti sarunu šovi, podkāsti un cita veida sarunu formāta saturs, un mēs vēlamies pierādīt, ka audiogrāmatu radīšanai nav nepieciešams pārdesmittūkstošos mērāms, dārgs aprīkojums un cilvēkresurss.

Tā, protams, ir liela priekšrocība, taču ļoti līdzīgu, un, galvenais, kvalitatīvu, rezultātu ir iespējams panākt arī mājas apstākļos, pareizi aprīkojot kādu stūrīti ar skaņu izolāciju, studijas kvalitātes mikrofonu un audio pēcapstrādi,” stāsta V. Ivanāns. Lai klausītos audiogrāmatu, lejupielādējiet lietotni “Aural”. Lietotne pieejama gan Apple telefonos, gan Android.

Grupa “Pienvedēja Piedzīvojumi” šogad atzīmē savu 30 gadu jubileju ar koncertu “Palladium” koncertzālē 11. oktobrī. Biļetes “Biļešu serviss” kasēs un internetā.

Nepalaid garām!

Uz augšu