Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Attiecību apspēle ar sevi, savu identitāti un sabiedrības slēptajām ilgām – koncertizrādē "Love Is Stranger"

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Mēs visi ceram, ka “neatkarīga Latvija” ir neapstrīdams un nesagraujams jēdziens, tomēr nevaram noliegt, ka dažādi iekšēji kašķi un ārpolitiski satricinājumi jau labu laiku rada tādu kā berzēšanos starp sabiedrību un valsti. Kā jebkura attiecību krīze, arī šī var kļūt par sāpīgu traumu visiem tajās iesaistītajiem. Tieši tāpat kā divu cilvēku starpā.

Viencēliena drāma “Love Is Stranger” ir stāsts par kādu pāri, kas nolemj izlabot, viņuprāt, lielāko traģēdiju neatkarīgās Latvijas vēsturē – savas irstošās attiecības. Tā ir saldsērīga koncertizrāde par universālu apnikumu, aizkustinošām atmiņām, leģendāriem hitiem, kā arī par citu realitāti, kuru nevar iztēloties, un simttūkstoš sarežģītām lietām, kas veido mūsu vēsturi. Kā apnicīgs lietuvēns tās visas veļas mums pāri un neļauj pamosties.

Izrādes "Love Is Stranger" dramaturgs Klāvs Mellis.
Izrādes "Love Is Stranger" dramaturgs Klāvs Mellis. Foto: Zane Bitere/LETA

Izrādes dramaturgs Klāvs Mellis atklāj: “Iestudējuma tekstuālais materiāls balstīts lugā “Ludzas kadriļa”, kas Paulas Pļavnieces režijā pirmoreiz tika iestudēta 2020. gadā “Dirty Deal” teātrī, projekta “Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa” ietvaros.

Attiecīgi luga tika rakstīta Covid-19 pandēmijas sākumā, kad mums visiem pēkšņi parādījās daudz brīva laika, kurā nodoties apcerēm par savu, savas valsts un pasaules trauslumu un nestabilitāti. Šo četru gadu laikā noticis ļoti daudz, tomēr viens ir skaidrs: viss joprojām ir ļoti trausls un visnotaļ nestabils. Tomēr tieši tāpēc šis “viss” prasa lielas rūpes,  tas ir vēl jo vairāk sargājams, lolojams un mīlams.”

Literatūrzinātnieks, komponists un mūziķis Jānis Ozoliņš.
Literatūrzinātnieks, komponists un mūziķis Jānis Ozoliņš. Foto: Fonds "Mākslai Vajag Telpu"

Mūziku izrādei radījis un atlasījis komponists Jānis Ozoliņš: “Dzīvojot ziemeļu klimatā, mūsu mentalitātei raksturīga melanholija, kas apvieno leģendārus hitus ar iemīļotiem latviešu šlāgeriem. Šajā trauksmainajā laikā mēs esam te kašķīgi, te vienoti, un kas gan cits mums atliek, lai saglabātu cerību par brīvību, drauga plecu grūtā brīdī un, protams, mīlestību. Ar sirsnīgu pašironiju to esmu centies izteikt gan paša komponētajā mūzikā, gan veiktajā atlasē, kurā skatītāji atpazīs ļoti mīlētas dziesmas.”

Režisore Paula Pļavniece.
Režisore Paula Pļavniece. Foto: Zane Bitere/LETA

Izrādes režisore Paula Pļavniece par darbu stāsta: “Lugas tēlu sistēma veidota, izmantojot dažādas ar Latvijas vēsturi saistītas reālijas, un abu galveno varoņu stāstu var uztvert arī kā attiecību krīzi ar savu nacionālo identitāti un patriotismu.

Izrādes forma piedāvās skatītājam iespēju iegriezties kādā noslēpumainā naktslokālā, kurā piedzīvot mazliet skumju, mazliet smieklīgu, mazliet aizkustinošu un mazliet izklaidējošu divu svešinieku attiecību krīzi, kas dažbrīd pastarpināti un dažbrīd ļoti tieši ļaus izvērtēt pašiem savas attiecības. Starp karaokes balādēm un hitiem izlauzīsies ne tikai divu mīlētāju attiecību stāsts, bet veselas paaudzes balss, kas atklās cita līmeņa krīzi – attiecības ar savu valsti un identitāti. “

Vizuālā māksliniece Katrīna Neiburga.
Vizuālā māksliniece Katrīna Neiburga. Foto: Ansis Starks

Par iestudējuma vizuālo tēlu un video projekcijām rūpējas mākslinieki Katrīna Neiburga un Antons Georgs Grauds. Iestudējuma kostīmu māksliniece ir Elīna Pērkone, kustību konsultants – Rūdolfs Gediņš, gaismu māksliniece Nikola Suhareva. Kopā ar “Kvadrifrona” komandas aktieriem Reini Boteru, Jāni Kroni un Anci Strazdu, lomā iejutīsies arī iestudējuma muzikālās daļas koncepcijas autors Jānis Ozoliņš.

Iestudējuma producente ir Inese Kuka, un tā tapšanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas cirks, Konrāda Adenauera fonds, "Mellis Grupa" un Ticians".

Biļetes uz izrādi pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un tīmeklī.   

Nepalaid garām!

Uz augšu