:format(webp)/nginx/o/2025/04/30/16810036t1ha405.jpg)
Psihologa, psihoterapeita un psihiatra Karla Gustava Junga (1875-1961) ietekme mūsdienās ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk – tā tālu pārsniedz analītiskās psiholoģijas jomu un iesniedzas mākslā, zinātnē, reliģijā un pat vides aizsardzībā.
Tiem neskaitāmajiem cilvēkiem, kurus aizrauj Junga idejas, bet biedē viņa rakstu milzīgais apjoms un dziļums, jauniznākusī grāmata "Ekskurss Karla Gustava Junga kopotajos rakstos" (izdevniecība "Lietusdārzs") varēs kalpot par sen gaidītu ceļvedi un orientieri izcilā domātāja teorijas un prakses sazarojumā.
Grāmata ir sakārtota četrās daļās, un katra no tām ir veltīta savai tēmai, sniedzot lakonisku skaidrojumu un pirmo ieskatu visos Junga psiholoģijas skolas jēdzienos.
/nginx/o/2025/04/30/16810054t1h8bad.jpg)
Roberts H. Hopke ir Junga sekotājs – psihoterapeits un Simbolisma pētījumu centra (Center for Symbolic Studies) līdzdibinātājs. Viņš ir arī grāmatu "Jungs, Junga sekotāji un homoseksuālisms" (Jung, Jungians, and Homosexuality) un "Nejaušību nav: Sinhronitāte un mūsu dzīves stāsti" (There are No Accidents: Synchronicity and the Stories of Our Lives) autors.
Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Velga Vīgante. Atsauksmes par izdevumu:
"Labākais ievads Junga pasaulē, kādu esmu redzējis." – Pols Rouzens, Lūisvilas Universitātes (ASV) asociētais profesors psiholoģijā.
"Lasītājam, kurš sekos Hopkes ieteikumiem, veidosies padziļinātas pamatzināšanas par Junga psiholoģijas galvenajiem jēdzieniem." – žurnāls "Choice".