Rīga aicina uz pasākumu krastmalā «Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!»

TVNET
Rīga aicina uz pasākumu krastmalā «Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Rīdzinieki, viesi no Latvijas pilsētām un novadiem, ārvalstu tūristi no 21. līdz 24. jūnijam gaidīti 11. novembra krastmalā, kur Latvijas valsts jubilejas gadā, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, notiks trīs vērienīgi notikumi: Vasaras saulgrieži – Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» noslēgums, Zāļu un amatniecības tirgus ar Latvijas teātru zelta ziņģu koncertu, kā arī tradicionālais pasākums «Līgosim Krastmalā!».

Visi trīs pasākumi apvienoti ar nosaukumu «Līgo Rīga! Līgo Latvija!», kas kā trīs dienu notikums ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā.

Jau ceturtdien, 21. jūnijā, ikviens gaidīts Vasaras saulgriežu – Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» noslēguma pasākumā, kur notiks simtgades saulgriežu svinēšana ar daudzām pašmāju un ārvalstu viesu folka apvienībām, tostarp postfolkloras grupas «Iļģi» koncertu. No plkst. 16.00 līdz 22. jūnija plkst. 4.30 krastmalā pulcēsies vairāk nekā 30 folkloras kopas, kur skanīgākajām Latvijas kopām pievienosies viesi no Ķīnas, Dienvidkorejas, Gruzijas un citām valstīm. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti apgūt Līgo tradīcijas un nosvinēt tradicionālos saulgriežus, piedaloties dažādās Jāņu darbnīcās, vērojot skanīgu skatuves programmu, dejojot saulgriežu danču naktī, iesaistītos Jāņubērnu gājienā un sagaidot saules lēktu.

Piektdien, 22. jūnijā, būs plašs Zāļu tirgus, kas notiks divas dienas jau no 21. jūnija. Zāļu un amatniecības tirgus risināsies ne tikai Doma laukumā, bet arī Rīgas tirgus vēsturiskajā vietā - 11. novembra krastmalā, kur vakara koncertos uzstāsies aktieri no visiem Latvijas teātriem. Dienas programmu uz divām skatuvēm veidos Rīgas pašdarbības kolektīvi – kori, folkloras kopas un deju kolektīvi. Savukārt vakarā būs īpaši svētkiem sagatavota koncertprogramma «Latvijas teātru zelta ziņģes», kur skatītājus priecēs Olga Dreģe, Ilona Bagele, Gunārs Placēns, Gints Grāvelis, Edgars Pujāts, Raimonds Celms un citi dziedošie aktieri, kā arī uzstāsies aktieru grupas «Ilga», «Liktenīgais», «Gapoljeri» un «Regīna». Būs arī Jāņu rotaļas un Līgo tradīciju izzināšana.

Savukārt Līgo vakarā, 23. jūnijā, apmeklētāji gaidīti tradicionālajā pasākumā «Līgosim krastmalā!» ar plašai mērķauditorijai veidotu programmu. No plkst. 17.00 līdz 24. jūnija plkst. 4.30 uz trim skatuvēm uzstāsies tautā iecienītas grupas: «Apvedceļš», «Flame & The Rolltones», «Lauku muzikanti», «Galaktika» un citas. Svētku kulminācijā ikviens varēs vērot trīs stundu ilgu koncertuzvedumu, kurā uz Līgo svētku svinēšanu Latvijā simts gadu ilgā periodā atskatīsies solisti Dita Lūriņa, Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens, Arturs Krūzkops, Olga Rajecka, Elza Rozentāle, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Atis Ieviņš un Daumants Kalniņš. Krastmalā apmeklētāju rīcībā būs Danču placis, Dziesmu paviljons, Amatu un ritu pagalms, Rotaļu skvērs, kā arī īpaši iekārtotas svētku mielasta baudīšanas vietas.

Ikviens, kurš vēlas iepazīt tradicionālo Jāņu svinēšanu, var doties uz Rīgas augstāko kalnu – Dzegužkalnu, kur jau no plkst.20.00 līdz pat plkst. 4.30 būs iespēja lustēties kopā ar Jāņu māti Zoju Heimrāti un Jāņu tēvu Edgaru Liporu. Dzegužkalnā apmeklētājus priecēs Rīgas Danču kluba dejotāji, Liepājas teātra aktrišu folkloras kopa «Atštaukas», postfolkloras grupa «Iļģi», ekoloģiskās mūzikas grupa «Ducele», etnoroka grupa «Laimas Muzykanti», kā arī senās mūzikas grupa «Obscurus Orbis».

Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv. Ieeja pasākumos ir bez maksas, arī sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs bez maksas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu