Orķestri un kolektīvi gatavojas koncertiem

FOTO: Publicitātes foto

TVNET sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 3. jūlijā, no plkst. 17.00 tiešraidē ieskatīties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku aizkulisēs – kā pūtēju orķestri un mazākumtautību kolektīvi gatavojas svētku koncertiem.

Skatītājiem kopā ar Māru Sleju un Rihardu Sniegu ir iespēja redzēt Dziesmu un deju svētku notikumu tapšanas procesu un uzzināt, kāda noskaņa valda dalībnieku vidū pirms šā vakara koncertiem.

Tiešraides laikā Māra tiksies ar mazākumtautību deju un koru kolektīvu koncerta «Pa saulei» māksliniecisko vadītāju Kristīni Kārkli-Kalniņu, lai uzzinātu, kādēļ mazākumtautību kolektīviem tiek rīkots atsevišķs koncerts. Bet Rihards iepazīsies ar pūtēju orķestru pārstāvjiem brīdi pirms šā vakara koncerta «Pieskāriens laikam». Uz sarunu Rihards aicinās arī Dziesmu svētku padomes locekli, pūtēju nozares padomes priekšsēdētāju un koncerta «Pieskāriens laikam» māksliniecisko vadītāju Gunti Kumačevu. Tiešraides skatītāji varēs noskaidrot, kas sagaidīs pūtēju orķestru koncerta apmeklētājus.

«Zili brīnumi» dibinātājs Aldi Kalniņš Kristīnei Kārklei-Kalniņai iemācīs skaņas trikus, ko viņa varēs izmantot savā radošajā darbībā. Bet improvizators Kaspars Breidaks izaicinās Gunti Kumačevu melošanas sacensībās jeb pīlīšu pūšanā.

Svētku tiešraide turpināsies plkst. 19.00 no Lielās ģildes, kur latviešu mūzikas koncertā «Pieskāriens laikam» pulcēsies Latvijas labākie pūtēju orķestri.

Tiešraide no pūtēju orķestru un mazākumtautību kolektīvu gatavošanās koncertiem un citi Dziesmu un deju svētku notikumi skatāmi arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #DzSv.

Uz augšu
Back