Rīgā uzstāsies jaunās paaudzes blūzroka ikona Džeks Vaits

TVNET
Rīgā uzstāsies jaunās paaudzes blūzroka ikona Džeks Vaits
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

3. oktobrī ekskluzīvā koncertā «Palladium Rīga» koncertzālē ar savu pirmo solokoncertu Latvijā viesosies rokmūzikas superzvaigzne, 12 «Grammy» balvu ieguvējs Džeks Vaits (Jack White). Bijušais «The White Stripes», «The Raconteurs» un «The Dead Weather» solists, neskaitāmu superhitu, tostarp «Seven Nation Army» autors, viens no galvenajiem vinila ierakstu popularitātes veicinātājiem un ierakstu kompānijas «Third Man Records» dibinātājs.

Uz koncertu būs pieejamas vien 1600 biļetes, kuras varēs iegādāties no piektdienas, 25. maija, Biļešu servisa tīklā.

Džeks Vaits ir viens no mūsdienu rokmūzikas galvenajiem karognesējiem, žanra populārākajiem un atzītākajiem mūziķiem jau kopš paša 21. gadsimta sākuma, kad kopā ar savu bijušo sievu Megu Vaitu (Meg White) uzstājās dueta «The White Stripes» sastāvā. Grupa 2005. gadā viesojusies arī Rīgā.

Grupa kļuva par klausītāju un kritiķu mīluļiem jau ar savu 2001. gada veikumu «White Blood Cells», taču par īstām superzvaigznēm kļuva vēl divus gadus vēlāk ar albumu «Elephant». Tas joprojām nereti tiek dēvēts par vienu no iepriekšējā gadu desmita labākajiem ierakstiem, savukārt tā populārākā dziesma «Seven Nation Army» ar savu ikonisko ģitāras rifu ir kļuvusi par ikonisku himnu, bez kuras nav iedomājams gandrīz neviens mūsdienu sporta notikums.

Vienmēr ir bijis ļoti darbīgs mūziķis, jau 2005. gadā, paralēli darbībai «The White Stripes», dibinot apvienību «The Raconteurs», kas vēlāk kalpoja par pamatu supergrupas «The Dead Weather» izveidei. Pēc tam, kad 2011. gadā tika oficiāli paziņots par «The White Stripes» darbības beigām, Vaits pievērsās savai solokarjerai. Tās laikā viņš ir izdevis trīs studijas albumus, kas visi ierakstīti, izmantojot analogās tehnoloģijas, un regulāri pārspējuši dažādus vinila plašu pārdošanas rekordus, tostarp par visvairāk vienā nedēļā pārdoto ierakstu.

Latvijā Vaits viesosies sava jaunākā albuma «Boarding House Reach» (skat. recenziju) pasaules turnejas ietvaros. Martā iznākušais albums uzreiz kļuva par pārdotāko ASV, iekarojot Billboard 100 topa pirmo ailīti.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu