Dziesmu svētku dalībnieki var bez maksas apmeklēt izstādi «Latvijas gadsimts»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Dziesmu svētku nedēļā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam (izņemot 2. jūliju) vērienīgajā 68 Latvijas muzeju kopizstādē «Latvijas gadsimts» (Brīvības bulvārī 32, Rīgā) īpaši gaidīti XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieki – tiem ieeja Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM), kur izstāde izvietota, un jebkurš pasākums, uzrādot dalībnieka ID karti, šajā laikā ir bez maksas. Pārējiem apmeklētājiem jāiegādājas muzeja ieejas biļete.

Ik dienu plkst. 14.00 interesenti ir gaidīti uz ekskursiju gida vadībā. Pārējā laikā (izņemot pirmdienas) to var apskatīt no 10.00 līdz 17.00 (otrdienās no 11.00 līdz 19.00).

8. jūlijā plkst. 14.00 izstādes sadaļā, kas veltīta 1938. gada IX Dziesmu svētkiem, būs tikšanās ar LNVM pētnieku Imantu Cīruli, kurš pastāstīs tieši par šo Dziesmu svētku notikumiem, kā arī to politisko fonu. Skārienjutīgajā ekrānā iespējams meklēt savas ģimenes locekļus vai radu lokā zināmus cilvēkus, kuri, iespējams, piedalījās šajos IX Dziesmu svētkos, vai tāpat gūt plašāku priekšstatu par tiem – zināmi visi kori un dziedātāji.

Dziesmu svētki atspoguļojas arī izstādes mājaslapas www.latvijasgadsimts.lv sadaļā Gadsimta albums, kuru veidojuši un joprojām turpina veidot ieinteresēti ļaudis, pievienojot fotogrāfiju, kas saistīta ar dzimtas, ģimenes vai darbavietas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu, un izstāstot savu stāstu par to. Dziesmu svētki cauri gadu desmitiem ir viens no šādiem būtiskajiem notikumiem Latvijas vēsturē, un Gadsimta albumā atrodamas svētku dalībnieku fotogrāfijas, sākot ar 1948. gadu.

Izstāde «Latvijas gadsimts» ir vērienīgākais muzeju nozares sadarbības projekts un viens no Latvijas valsts simtgades programmas centrālajiem notikumiem. Tās izveidē iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Izstādes dizainu veidojis starptautiski godalgotais dizaina birojs H2E. Līdzās vēsturiskiem priekšmetiem izstādi papildina arī daudzveidīgs digitālais saturs.

Izdots arī bagātīgi ilustrēts izstādes katalogs atsevišķi latviešu un angļu valodā. To ievada vēstures profesora Andreja Plakana (ASV) eseja, lasāms izstādes projekta apraksts un pašas izstādes vēstījums, iekļauti arī laikmetu, lietu un cilvēku stāsti, fotogrāfijas.

Fotogrāfijas autors – Valters Lācis, www.latvijasgadsimts.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu