Senās mūzikas festivālu atklās Elīna Šimkus un anasamblis Fantasia Ficta no Šveices

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Aigars Prūsis

24. Starptautisko senās mūzikas festivālu 12. jūlijā Mazajā ģildē atklās skaistās balss īpašniece Elīna Šimkus un senās mūzikas ansamblis «Fantasia Ficta» no Šveices. Koncerta programmā dzīvespriecīgā skanējumā savīsies itāļu un angļu baroka mūzikas pērles, tostarp tādu lielmeistaru kā Karlo Džezualdo, Klaudio Monteverdi un Henrija Pērsela skaņdarbi.

Senās mūzikas ansamblis «Fantasia Ficta» dibināts pirms diviem gadiem, kad Lukas Marencio mūzikai veltītā programmā «Mīla, nāve un resensanse» no jauna satikās seši kādreizējie Ženēvas Mūzikas augstskolas Senās mūzikas centra absolventi un nolēma turpināt kopīgi muzicēt. Viņi to dara tik pārliecinoši, ka droši dēvējami par vienu no interesantākajiem jaunajiem vārdiem senās mūzikas pasaulē. Mūziķu pārdomātajās programmās savijas dzīvespriecīgas enerģijas caurstrāvoti deju ritmi un apgarotas skaidrības apveltīti polifoniski skaņu raksti, liegi maigas melodijas sabalsojas ar izjustām harmonijām, kas sakņojas gadsimtiem senās tradīcijās.

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudia Taev konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte (Pērnava, Igaunija 2011). Ārzemju prese viņu raksturojusi kā «spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru» (OperaNews.Ru), «jauneklīgi un svaigi skanošu soprānu» (Kölner Stadtanzeiger, Austrija), «enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi» (Gazeta Wyborcza, Polija), ar «gaišu un lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību» (Der Neue Merker, Austrija), parādot «apskaužamu meistarību, apvienojot pārliecinošu dramatisko spēli ar tai atbilstošu vokālo tehniku.» (NRA, Latvija).

Elīna atzīst, ka blakus klasicisma un romantisma komponistu darbiem, nozīmīga vieta viņas radošajā biogrāfijā ir arī senajai mūzikai. Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 30 lielformas skaņdarbu. No kopumā iestudētajām 11 operu lomām, 4 ir baroka operās.

VSIA «Latvijas koncertu» organizētais 24. Starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiks no 12. līdz 14. jūlijam Rīgā un Rundālē, piedāvājot klausītājiem itāļu, vācu un angļu baroka mūzikas izmeklētākos opusus, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus. Koncertos dzirdēsim solistus - Jūliju Ležņevu, Sergeju Jēgeru; čellistu Mišu Maiski; klavesīnisti Ievu Salieti; vijolnieku Dmitriju Siņkovski; baroka orķestri «Collegium Musicum Riga»; kamerorķestrus «Kremerata Baltica» un «Maskavas virtuozi». Senās mūzikas festivāla noslēgumā arī šogad skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls «Gadalaiki». Savukārt mazie klausītāji varēs doties muzikālā ceļojumā uzvedumā «Laimes bērns» Rundāles pilī.

24. Starptautisko senās mūzikas festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu