Svētku pasākumus Rīgā apmeklējuši vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Svētku pasākumus, kas norisinājās no 21. līdz 24.jūnijam 11.novembra krastmalā, Doma laukumā un Dzegužkalnā apmeklēja vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Svētkos bija iespēja piedalīties Vasaras saulgriežu Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» noslēguma pasākumā, iepirkties Zāļu un amatniecības tirgū, klausīties Latvijas teātru zelta ziņģu koncertu, kā arī apmeklēt pasākumu «Līgosim Krastmalā!» un tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā.

Šogad, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, 11.novembra krastmalā notika trīs pasākumi, kuri bija apvienoti ar nosaukumu «Līgo Rīga! Līgo Latvija!». Trīs dienu pasākums ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā.

Pirmajā svētku dienā, 21.jūnijā, norisinājās Vasaras saulgriežu Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» noslēguma pasākums, kur notika simtgades saulgriežu svinēšana ar daudzām pašmāju un ārvalstu viesu folka apvienībām, tostarp postfolkloras grupas «Iļģi» koncertu.

Otrajā dienā, 22.jūnijā, Zāļu un amatniecības tirgū ar koncertu uzstājās Rīgas amatiermākslas kolektīvi, bet vakara koncertā «Latvijas teātru zelta ziņģes» uzstājās aktieri.

Savukārt Līgo vakarā, 23.jūnijā, apmeklētāji piedalījās pasākumā «Līgosim krastmalā!», kur uz trim skatuvēm uzstājās tautā atpazīstamas grupas kā «Apvedceļš», «Flame&The Rolltones», «Lauku muzikanti», «Galaktika» un citi. Svētku kulminācijā ikviens varēja vērot trīs stundu ilgu koncertuzvedumu ar populāru solistu piedalīšanos.

Ikviens, kurš vēlējās iepazīt tradicionālo Jāņu svinēšanu, varēja doties uz Dzegužkalnu.

Kā ziņots, Rīgas dome par Līgo dienas pasākumu rīkošanu Rīgā, 11.novembra krastmalā, noslēdza 380 212 eiro vērtu iepirkumu. Iepirkumā uzvarēja SIA «Ideju institūts», kas bijis vienīgais pieteikumu iesniegušais pretendents.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu