Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brīdi pirms Dziesmu un deju svētkiem TDA «Teiksma» piedāvā aizraujošu deju uzvedumu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Tiļčiks

29. jūnijā plkst. 20 Ķīpsalas hallē mazu brīdi pirms Dziesmu un deju svētkiem viens no Latvijas labākajiem tautas deju ansambļiem «Teiksma» aicina uz aizraujošu, emocionāli bagātu deju uzvedumu «Brīdis pirms». Horeogrāfs – Jānis Ērglis, režisors un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

2016. gadā iestudētais uzvedums piedāvā ielūkoties noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas un piedzīvot kopīgo darbu koncerta tapšanā. Tērpu piemērīšana, bižu pīšana, iesildīšanās pirms dejām un komiskas sadzīves situācijas – to visu asprātīgā veidā dejās izstāstīs TDA «Teiksma» pamatsastāva un vidējās paaudzes deju kolektīva «Teiksma» dejotāji.

«Ko no tā visa redz cilvēks, kurš apsēdies uz numurēta krēsla? Staltumu, smaidus, dusmas, rotaļāšanos, meņģēšanos – izdejotu stāstu. Vai tas varētu būt stāsts par tautas tērpu, kas ir par īsu? Tikai tad, ja horeogrāfs tā būs vēlējies,» tā par uzvedumu stāsta paši dejotāji.

Līdzās Jāņa Ērgļa «Bobu dancim» un «Krustami dejama, krustami lecama», kas, starp citu, būs skatāmas arī Dziesmu un deju svētku koncertos, un citām iemīļotām dejām, uzvedumā «Brīdis pirms» ir iekļautas arī cittautu deju melodijas. Tikai šoreiz čigānu deja, grieķu sirtaki un franču kankāns būs mazliet citādākas, nekā esam ieraduši tās redzēt!

Dejotājiem zināms – bez koncertmeistara mēģinājumā neiztikt. Tādēļ arī deju uzvedumā nozīmīga loma atvēlēta muzikālajam pavadījumam lieliskā pianista Māra Šēra izpildījumā. Oriģinālos dejotāju «mēģinājuma» tērpus veidojusi kostīmu māksliniece Evija Dāboliņa. Tiekamies aiz kulisēm Ķīpsalā!

Koncertu rīko «BT 1 Music».

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv un Ķīpsalas halles kasēs. Biļešu cenas uz koncertu 6,50–15,00 EUR. «Biļešu paradīzē» ir nopērkama ģimenes biļete (4–8 personām) ar 10% atlaidi. Papildu informācija par biļetēm - tel. 67067500 vai e-pasts music@bt1.lv

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu