Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Spēlmaņu nakts» nomināciju līderi - «Arī vaļiem ir bail» un «Mežainis»

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šogad visvairāk «Spēlmaņu nakts 2017/2018» balvām nominētas izrādes «Arī vaļiem ir bail» un «Mežainis», kas abas iestudētas Latvijas Nacionālajā teātrī.

Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa sacīja, ka nominācijai «Gada lielās formas izrāde» balvas žūrija izvēlējusies režisora Elmāra Seņkova izrādi «Arī vaļiem ir bail», Vladislava Nastavševa «Cerību ezers aizsalis», Alvja Hermaņa «Dieviņš pillā», Ināras Sluckas «Man 30 gadu», Viestura Kairiša «Salome» un Duda Paivas iestudējumu «Zelta zirgs».

Savukārt «Gada mazās formas izrādei» nominēta režisora Sergeja Golomazova «1900. Leģenda par pianistu», Lucinas Sosnovskas «Cilvēks parastais», Ingas Tropas «Dvēseļu utenis», Ineses Mičules «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta» un Valtera Sīļa «Mežainis».

Seņkovs, Kairišs, Nastavševs, Slucka, Sīlis un Sosnovska nominēti arī Gada režisora titulam.

Izrādes «Arī vaļiem ir bail» un «Mežainis» iekļautas arī nominācijā «Gada sasniegums oriģināldramaturģijā», kur attiecīgi par autordarbu nominēts Dīcis, bet par dramaturģiju - Jānis Balodis. Tāpat šajā nominācijā iekļauta Justīne Kļava par dramaurģiju iestudējumos «Dvēseļu utenis» un «Vidzemnieki».

Gada aktrises titulam nominēta Agnese Cīrule par titullomu izrādē «Salome», Maija Doveika par Emmas lomu izrādē «Cilvēki, lietas un vietas», Dita Lūriņa par Rozes atveidojumu izrādē «Man 30 gadu» un Esteres lomu izrādē «Dziļā, skumjā jūra», Ieva Puķe par Madāmas un Ilzes lomu izrādē «Vidzemnieki», kā arī Megijas lomu izrādē «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta», kā arī Guna Zariņa par Ņurbuli izrādē «Dieviņš pill».

Savukārt Gada aktiera nominācijai izvirzīti Vadims Bogdanovs par titullomu izrādē «Cilvēks vienkāršais», Maksims Busels kā Stāstnieks izrādē «1900. Leģenda par pianistu», Vilis Daudziņš par Ļeņina atveidojumu izrādē «Pēdējā Ļeņina eglīte» un Omes lomu izrādē «Cerību ezers aizsalis», Ģirts Ķesteris kā Ivans izrādē «Art» un Helge izrādē «Svinības», Ģirts Liuziniks par Fredija lomu izrādē «Dziļā skumjā jūra» un Jāņa Bērziņa atveidojumu izrādē «Arī vaļiem ir bail». Tāpat apbalvojumam nominēts Imants Strads par titullomu izrādē «Lūcis» un Grabeci lomu izrādē «Baladīna».

Gada aktrises balvai otrā plāna lomā nominēta Marija Bērziņa par Vitas lomu izrādē «Arī vaļiem ir bail», Sandra Kļaviņa kā de Senfona izrādē «Marķīze de Sada», Inese Kučinska par Mārsijas lomu izrādē «Mizantrops» un par lomām izrādē «Zilā istaba», Inga Misāne-Grasberga par lomām izrādē «Mežainis», kā arī Elīna Vāne par lomām izrādē «Vidzemnieki».

Par Gada aktieri otrā plāna lomā nominēts Egons Dombrovskis kā Tesmans izrādē «Heda Gablere», Gundars Grasbergs par Tora lomu izrādē «Man 30 gadu», Aleksandrs Jonovs par Melnā prinča atveidojumu izrādē «Zelta zirgs», kā arī Piķamices atveidojumu izrādē «Krokodils Gena un Pekausis», Jurijs Lisners par lomām izrādēs «Klūgu mūks» un «Cilvēki, lietas un vietas», un Ivars Puga par Viljama Koljera lomas atveidojumu izrādē «Dziļā, skumjā jūra».

Šogad pirmo reizi žūrija vērtēja darbus jaunā nominācija - «Gada izrāde pusaudžiem», kurā par balvu cīnīsies Goda teātra iestudējums «Čomiņi», Valmieras drāmas teātra izrāde «Labie bērni» Reiņa Suhanova režijā un Latvijas Leļļu teātra «Romeo un Džuljeta» Dāvida Džovanzana režijā.

Tāpat atsevišķa nominācija paredzēta gada labākajai bērnu izrādei, un tajā izvirzīta Jāņa Znotiņa «Dievs. Daba. Darbs», Edgara Kaufelda «Kaiju karalienes noslēpums», Kārļa Krūmiņa «Lidojošais šķīvītis» un Lauras Čaupales «Naksitrallīši».

Nominācijā «Gada scenogrāfs un/vai leļļu mākslinieks» izvirzīti Uģis Bērziņš, Pamela Butāne, Reinis Dzudzilo, Mārtiņš Vilkārsis, Paiva un Suhanovs, bet «Gada kostīmu mākslinieka» nominācijai žūrija izvirzījusi Madaru Botmani, Kristu Dzudzilo, Annu Heinrihsoni, Keitu, Jozu Statkeviču un Yashi.

Vislielākais nominantu skaits ir Gada gaismu un video mākslinieka kategorijā, kurai izvirzīts «-8», Artis Dzērve, Mārtiņš Feldmanis, Austra Hauks, Damirs Ismagiovs, Oskars Pauliņš, Igors Renceti, Alesandro Silimene un Loncero Bruno, kā arī Jānis Sniķers.

Nominācijai «Gada kustību mākslinieks» žūrija izvirzījusi Ingu Krasovsku, Elīnu Lutci, Agnesi Vanagu, un Olgu Žitluhinu, savukārt par balvas kategorijai «Gada mūzikas partitūras autors» žūrija izvēlējusies virzīt Arturu Maskatu, Edgaru Mākenu, Jēkabu Nīmani, Edgaru Raginski un Rihardu Zaļupi.

Gada jauno skatuves mākslinieku nominācijā par balvu sacentīsies Elīna Avotiņa, Madara Bore, Jānis Kronis, Maija Linarte, Āris Matesovičs, Igors Šelegovskis, Mārtiņš Upenieks un Toms Veličko.

Šogad žūrijas sastāvā vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumus noskatījās un izvērtēja teātra kritiķes Edīte Tišheizere, Andra Rutkēviča un Ieva Rodiņa, teātra vēsturnieks Jānis Siliņš, kā arī dramaturgs un vēsturnieks Eduards Liniņš.

Rudenī, sākoties jaunajai teātra sezonai, žūrija atkārtoti skatīsies un vērtēs nominētās izrādes, lai 23.novembra vakarā svinīgā ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī apbalvotu 2017./2018.gada sezonas labākos veikumus teātra mākslā.

Gada balvu teātrī «Spēlmaņu nakts» organizē LTDS.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu