Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«X Faktora» uzvarētājs Gruzdiņš ar grupu «Refleksija» pamatīgi pārveido Freimaņa dziesmu

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Uz Mārtiņa Freimaņa fonda aicinājumu ierakstīt sev tīkamu Mārtiņa Freimaņa dziesmu savā interpretācijā ir atsaucies arī pirmā Latvijas šova «X Faktors» uzvarētājs Arturs Gruzdiņš ar savu grupu «Refleksija».

Rokgrupa «Refleksija» izvēlējās vienu no romantiskajām Freimaņa dziesmām «Bet maijpuķītēm jāpaliek» un to pamatīgi pārveidoja, piešķirot tai metālmūzikas elementus un enerģiju.

«Freimanis bija unikāls savā manierē komponēt dziesmas, un tas pacēla to latiņu jo augstāk. Izvēlēties dziesmu nebija tas vienkāršākais uzdevums, bet, kad atradām to īsto, tad pārējais - skaņa, noskaņa un viss, ko varat dzirdēt, atnāca pats no sevis, it kā šī dziesma būtu mūs gaidījusi, it kā pats Freimanis no augšas mums palīdzētu salikt visu pa plauktiņiem. Ieskaņot šo dziesmu ir liela laime un pagodinājums mums, kas Mārtiņu personīgi nepazina, bet auga ar viņa un «Tumsas» melodijām,» komentē Gruzdiņš.

Veltījumu albums «Mans draugs – Mārtiņš Freimanis» nāks klajā šā gada maijā, vienlaicīgi ar Daigas Mazvērsītes sarakstīto biogrāfisko grāmatu. Šo divu jaundarbu iznākšana iedvesmojusi Mārtiņa līdzgaitniekus un draugus apvienoties kopīgā koncertā, kurš notiks Dzintaru koncertzālē, 28. augustā, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas parādīsies jaunā gaismā, dotu iespēju klausītājiem atkal pabūt Mārtiņa Freimaņa mūzikas pasaulē.

Līdz šim ir publicētas vēl trīs dziesmas, kuras būs iekļautas šajā albumā: dziesmas «Redz kā tu ar mani» versija grupas «Rīgas Modes» izpildījumā, dziesmas «Bums» versija «Labvēlīgā tipa» un Elzas Rozentāles izpildījumā, Andra Kiviča un grupas «Z-Scars» dziesmas «Kad Ēģiptē sniegs» izveidotā versija.

Dziesma «Bet maijpuķītēm jāpaliek» ir no grupas «Tumsa» 2008. gada albuma «Suns», kas ir pēdējais grupas albums, kura ierakstā vēl piedalās Mārtiņš.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu