Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Latvijas Goda aplis» aicina uz Lubānas novadu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas simtgades svinēšanas festivāls «Latvijas Goda aplis» turpina apceļot un godināt valsts novadus. Šajā nedēļas nogalē – 2. jūnijā – tas aicina uz Lubānas novadu.

«Latvijas Goda aplis» Lubānā sāksies pulksten 11.00, kad pilsētas klubā notiks tikšanās cikla «Dzimis Lubānas pusē, audzis Latvijai!» ietvaros. Tajā būs iespēja noskatīties Jāņa Liepiņa stāsta «Jubilejas vakariņas» teatralizētu uzvedumu, kurā piedalīsies Dailes teātra aktrise Lidija Pupure un Latvijas Universitātes folkloras ansambļa «Dandari» dalībnieki: Māra un Lauris Neikeni.

Pulksten 15.00 sāksies «Latvijas Goda apļa» skrējiens apkārt Lubānai. Tā starts un arī finišs būs pie amatnieku centra. Reģistrēties skrējienam varēs turpat pirms starta un distances garums būs septiņi kilometri.

Pulksten 19.00 Lubānas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā notiks Lubānas kultūras nama jauktā vokālā ansambļa «Naktsputni» koncerts «Dziesma kā rasa sudrabot sāk».

Pulksten 23.00 skvērā pie strūklakas būs iespēja baudīt SIA «Artistic» radīto gaismas instalāciju «Aiviekstes upes pērles». Tā reizē atgādinās par laikiem, kad Aiviekstes upē tik tiešām tika zvejotas pērles, un stāstīs Lubānas novada stāstu par tā cilvēkiem. Aiviekste laiku griežos izauklējusi tās krastus apdzīvojošo ļaužu sapņus un rūpes un senāk šo upi dēvējuši par mazo Amazoni, kas pat pavasarī ir nevis krāčaina un strauja, bet mierīga un vieda.

Dienas laikā no pulksten 10.00 līdz pulksten 18.00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā būs iespējams apskatīt arī pirts zāļu paklāju aušanas meistares Katrīnas Valaines veidotu izstādi «Amats – mūža pamats», kurā stāstīts par Lubānas novada amatniecības vēsturi.

Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100». Šīs nedēļas pasākums tapis sadarbībā ar Lubānas novada pašvaldību. Plašāka informācija atrodama festivāla «Latvijas Goda aplis» mājas lapā godaaplis.lv. Nākamais pasākums notiks 9. jūnijā Limbažu novadā.

Tikmēr «Latvijas Goda aplis» turpinās arī Ādažu novadā, kur jau 1. jūnijā Latvijas simtgadi svinēs mazie ādažnieki. Pulksten 11.00 Ādažu Līgo laukumā pulcēsies bērnu ratiņu gājiena dalībnieki. Tas sāksies pulksten 11.30 un gājiena galamērķis būs kultūras centrs. Pulksten 12.00 tur notiks tikšanās ar fitnesa treneri Montu Dišleri, kura sniegs padomus veselīgam dzīvesveidam, bet pulksten 17.00 Līgo laukumā notiks Ādažu bērnudārza bērnu koncerts «Es nāku no bērnības». Savukārt pulksten 19.00 kultūras centrā norisināsies Ādažu novada izglītības iestāžu jauno izcilnieku godināšanas pasākums. Visas dienas garumā Ādažos darbosies arī atrakciju parks «Annels».

Festivāls «Latvijas Goda aplis» ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas kopš pērnā gada novembra godina dažādus Latvijas novadus un to ievērojamās personības, katru nedēļu ciemojoties kādā no daudzajām skaistajām un stāstiem bagātajām valsts vietām un aicinot pievienoties ikvienu interesentu un pašmāju kultūras cienītāju. Festivāls turpināsies līdz pat šā gada novembrim, kulminējot gaismas festivālā «Staro Rīga». Attiecīgi arī «Latvijas Goda apļa» pieturvietās tiek ieskicētas gaismu festivāla vizualizācijas, radot vēl emocionāli pacilājošāku noskaņu. Festivālu «Latvijas Goda aplis» rīko biedrība «Staro 100» sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas valsts simtgades biroju.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu