Šodienas redaktors:
Krista Garanča

Valmiermuižā notiks etno-eko festivāls «Sviests»

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka / LETA

Etno-eko festivāls «Sviests» šogad pārceļas uz pašu vasaras sākumu un notiks sestdien, 10. jūnijā Valmiermuižas pils parkā pasākuma «Saulgriezis» ietvaros.

Festivāla ietvaros notiks arī izdevniecības «Lauska» izdotās, nu jau septītās etno-mūzikas izlases «Sviests» ieskandināšana. Vairākas «Sviesta 7» pārstāvētas grupas būs klausāmas arī festivāla programmā.

Pasākuma «Saulgriezis» dienas programmā ir paredzēts mājražotāju labumu tirdziņš «Ar gardu muti Valmiermuižā», nu jau tradicionālās amatnieku meistarnīcas, kurās katrs varēs sev pagatavot ko garšīgu, noderīgu vai skaistu, un arī vietējā TDA ansambļa «Sadancis» koncerts.

Latviešu folkloras kopas «Skandinieki», «Ore» un «Teikas muzikanti» ar dziesmām un rotaļām ļaus ielīgoties pirmsjāņu noskaņās, bet īpaši viesi no ziemeļiem būs Norvēģijas sāmu ansamblis «Dimitri Joavku», kurš liks skanēt sāmu joikām.

Vakara programma uz «Sviesta» skatuves sāksies plkst. 18.00 ar jaunajām postfolkloras dīvām - grupu «Tautumeitas». Būs retā iespēja noklausīties suģestējošās balss īpašnieces Elzas Rozentāles un etno-džeza grupas «Bur Mani» brīvdabas priekšnesumu.

Festivāla īpašie ārzemju viesi šogad ir, pēc pašu vārdiem, neozombiju-postfolka duets «Puuluup» no Igaunijas un trio Pekko Käppi & K:H:H:L jeb tulkojumā «beigtā trakā zirga kauli» no Somijas. Abām šīm ziemeļu kaimiņu grupām kopīga ir īpašā tradicionālā instrumenta «talharpa», jeb lociņu liras izmantošana - tā ir pazīstama somugru zemēs, bet Latvijā ir pilnīgi nezināma.

Tumsai iestājoties, festivāla centrālajā laukumā tiks aizdegta «Uguns saule». Šo ugunsskulptūru veido divi starptautiski mākslinieki – Jordi NN no Valensijas Spānijā un Mantvydas VV no Klaipēdas Lietuvā, kuri jau vairākus gadus sadarbojās dažādās vietās Lietuvā, veidojot trīsdimensionālas gadskārtu un festivālu ugunsskulptūras.

Bungu un dūdu grupa «Auļi»
Bungu un dūdu grupa «Auļi» Foto: Ieva Čīka / LETA

Pusnaktī nenogurdināmajiem dancotājiem Māsas Dimantas & Cēsu Mednieku Cepurīšu Orķestris spēlēs dančus.

Ieeja bez maksas.

Nepalaid garām!

Uz augšu