«Franco Franco» izdod pirmo singlu un mūzikas video latviešu valodā

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Aleksandrs Muižnieks

Pagājušā gada konkursa «Supernova» dalībnieki - grupa «Franco Franco» 13. decembrī nāk klajā ar jaunu singlu un videoklipu «Vadugunis», kas ir pirmais grupas skaņdarbs latviešu valodā. «Vadugunis» tapusi sadarbībā ar reperi Ipstenu Kūnu, kurš ir dziesmas vārdu autors, kā arī producentu Arstarulsmirus.

«Šis ir eksperiments no paša sākuma, bet jau ar pirmajiem dziesmas vārdiem, pirmajām notīm sapratām, ka viss patiesi notiek tā, kā tam jānotiek. Esam satikušies ar vienu mērķi – palīdzēt tumšajos brīžos sajust gaismas klātesamību,» atklāj grupas soliste Elizabete Vētra.

Dziesmas vārdu autors Ipstens Kūns stāsta: «Dziesmā apspēlētās vadugunis ir cilvēki, kuri apzināti vai neapzināti nes gaismu, lai to iedegtu citos, - ar draudzību, mīlestību, cieņu, uzticību. Arī tad, ja maldāmies cauri tumsai, nemīlot sevi, pakļaujot sevi dažādām atkarībām, mums apkārt ir neskaitāmas vadugunis, pēc kurām vadīties, iedvesmoties.»

Dziesmas videoklips tapis Cēsu Izstāžu namā – vietā, kas arī ir sava veida «gaismas nesējs». «Ļoti novērtējam, ka mūs uzņēma ar tādu atsaucību, turklāt – vēl lielāks bija mūsu pārsteigums, ka tieši filmēšanas laikā muzejā notika talantīgā mākslinieka Kristapa Priedes gleznu izstāde. Tā nu videoklipu filmējām, viņa mākslas darbu ieskauti,» atklāj mūziķi.

«Vadugunis» tapusi ar AKKA/LAA Autora stipendijas atbalstu un jau šobrīd pieejama vietnēs Spotify, Soundcloud, Bandcamp, kā arī interneta mūzikas veikalā iTunes un citos digitālās izplatīšanas kanālos.

Par grupu

«Franco Franco» līdz šim izdevusi divus mazalbumus - «Color Me» (2013) un «Moon + Light» (2016), kas nominēts balvai «Zelta mikrofons» kategorijā «Alternatīvās vai indie-pop mūzikas albums». Grupa aizvadījusi spilgtas uzstāšanās festivālos Summer Sound, Positivus, Fono Cēsis u.c., kā arī iesildījusi britu mākslinieku Toma Odela un Džesijas Veiras koncertus Latvijā. 2017. gada sākumā grupa ar labiem rezultātiem startējusi konkursā «Supernova 2017», piedaloties ar dziesmu «Up».

Ipstens Kūns, Latvijas hiphopa kultūras iedvesmots, darbojas kā dzejas slameris un reperis, vairākkārt kāpis uz «Poetry Latvia» dzejas slama skatuves. Pirmo studijas albumu – autobiogrāfisko darbu «Maska» izdevis 2015. gadā, savukārt 2017. gadā sadarbībā ar reperi, mūziķi «milktune» izdevis dzejas albumu «Atmoda».

Nepalaid garām!

Uz augšu