Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Koncertzāles «Lielais dzintars» projekts skatāms Venēcijas biennālē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Arhitektu biroja «Volker Giencke & Company» veidotais Liepājas koncertzāles «Lielais dzintars» projekts šogad piedalās un ir apskatāms Venēcijas biennāles 16. Starptautiskajā arhitektūras iztādē, kas līdz pat 25. novembrim notiek Eiropas kultūras centrā - paviljonā «Palazzo Bembo».

Biennāles laikā Eiropas kultūras centrs «Palazzo Bembo» ir mājvieta izstādei «Time Space Existance», kas piedāvā plašu arhitektu, fotogrāfu, skulptoru un universitāšu radīto projektu ekspozīciju. Mākslinieki, kas piedalās minētajā izstādē, pārstāv dažādas kultūras un šobrīd ir dažādos savas karjeras etapos – to vidū ir gan atzīti un profesionāli arhitekti, gan tādi, kuru darbi ir mazāk zināmi, taču visus māksliniekus vieno pilnīga nodošanās arhitektūrai kā dzīvesveidam un filozofijai.

Izstāde piedāvā klasiskās arhitektūras dialogu ar pārsteidzošiem, mākslinieciskiem un estētiskiem elementiem, aicinot skatīt gan projektus un skices, gan pētījumu rezultātus, idejas un sapņus par arhitektūru. Ekspozīcija skatāma no 24. maija līdz 25. novembrim, katru dienu no pulksten 10 līdz 18 (izņemot otrdienas).

Venēcijas mākslas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem mākslas pasākumiem pasaulē, un tās aizsākumi ir meklējami 1895. gadā. Mūsdienās tā ir nozīmīga mūsdienu mākslas izstāde, kas notiek katru otro gadu Venēcijā, Itālijā. Venēcijas biennāle iekļauj vairākus atsevišķus notikumus: Mākslas biennāle, Mūzikas biennāle, Teātra biennāle, Venēcijas kinofestivāls, Arhitektūras biennāle, Deju biennāle un Starptautiskais bērnu karnevāls.

Koncertzāles «Lielais dzintars» būvniecība noritēja no 2013. līdz 2015. gadam. Pateicoties projekta unikālajai arhitektūrai, tā guvusi plašu arhiektūras profesionāļu un mediju ievērību Eiropā, Amerikā un cituviet pasaulē, kā arī saņēmusi godalgas konkursos: «Architizer A+ Awards 2016» (Ņujorka, ASV), «Starptautiskā Arhitektūras balva 2016» (Čikāga, ASV), «European Concrete Award 2016», «American Architecture Prize 2016», «Archglass 2018» (Maskava), «Latvijas Arhitektūras gada balva» u.c.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu