Cienājot ar kūkām, Signe Meirāne atklāj jaunāko grāmatu

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Baudot gardas kūkas un suminot to cepējus, atklāta gardēdes Signes Meirānes un «Rimi Latvia» kopīgi veidotā grāmata Latvijas simtgadei «100 kūkas un 1 svecīte». Grāmatā apkopotas 100 kūku receptes no visiem Latvijas reģioniem. Atklāšanā piedalījās recepšu autori, tostarp bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un vairākas citas Latvijā zināmas personības, kuru dzimtas kūku receptes iekļautas grāmatā.

Grāmata ir garšu, dzimtu stāstu, recepšu, padomu un visa garšīgā apvienojums, ietērpts 288 lapaspusēs. To prezentācijā kopā ar projekta vēstnesi Vairu Vīķi-Freibergu, Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni un «Rimi Latvia» pārstāvjiem Signe Meirāne atklāja 17. maijā.

Uz pasākumu, kuru apmeklēja daudz saldummīļu, bija ieradušies gandrīz visi grāmatas galvenie varoņi – kūku cepēji ar savām kūkām, kuras varēja nobaudīt ikviens, sajūtoties teju kā Karlsons. Baudot grupas «Melo-M» uzstāšanos un ēdot kūkas, ikviens iedvesmojās jauniem kulināriem piedzīvojumiem, lai 2018. gada novembrī ceptu savu kūku par godu Latvijas 100 gadu jubilejai.

«Šis garšīgais stāsts aizsākās pirms trim gadiem. Tuvojās Latvijas simtgade, un mums ar «Četru Sezonu» komandu gribējās ko uzdāvināt Latvijai – ko tādu, kas paliks kā mantojums vēl ilgus gadus. Ir vairākas grāmatas, žurnāli ar receptēm, bet nebija kūku grāmatas, un kūkas mums, latviešiem, ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Tā nu tapa ideja par 100 kūkām un 1 svecīti, protams, iedvesmojoties no neviena cita kā Karlsona,» stāsta projekta idejas autore Signe Meirāne.

Arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura, pati nebūdama liela kūku cepēja, grāmatai tomēr uzdāvinājusi savu recepti. «Es priecājos redzēt, cik šajos svētkos ir ārkārtīgi liela kūku bagātība, skaistums, ieguldīta pacietība un mīlestība. Manas agrākās bērnības dzimšanas dienas svinības saistās ar dzimšanas dienas kūku. Un, tā kā mūsu valstij tuvojas simtā dzimšanas diena, ir pilnīgi skaidrs, ka šiem svētkiem ir nepieciešama īpaša kūka. Un kādēļ gan lai tās nebūtu simts? Šī greznā grāmata dod nebeidzamu iedvesmu mūsu Latvijas svētkos izcept visgardāko un skaistāko kūku!» par grāmatu izsakās tās vēstnese – bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Uz augšu
Back