Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Sinfonietta Rīga» izziņo trīspadsmitās koncertsezonas programmu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Noslēdzot divpadsmito koncertsezonu, kamerorķestris «Sinfonietta Rīga» nāk klajā ar 2018. - 2019. gada radošās darbības plāniem. Daudzveidīgajā koncertprogrammā uzsvars likts uz sadarbību ar izciliem viessolistiem un diriģentiem, sniedzot koncertus Lielajā ģildē un reģionālajās koncertzālēs, kā arī koncertiem ārpus valsts robežām.

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, orķestris kopā ar izcilo latviešu akordeonisti Kseniju Sidorovu dosies koncertturnejā uz Zviedriju. Jau šovasar «Sinfonietta Rīga» piedalīsies vairākos nozīmīgos festivālos Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā «Rīgas festivālā» un «Senās mūzikas festivālā» Latvijā, kā arī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā notiekošajā «Baltijas jūras festivālā», plecu pie pleca ar Tallinas kamerorķestri atskaņojot koncertprogrammu par godu Baltijas valstu jubilejām.

21. septembrī, sezonas atklāšanas koncertā «Sinfonietta Rīga» un tās mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē uz sadarbību aicinājis vienu no mūslaiku cildinātākajiem pianisma talantiem Jevgēņiju Sudbinu, atskaņojot Ludviga van Bēthovena majestātisko 5. klavierkoncertu. Savukārt novembrī, koncertprogrammā «Bēthovena astotā simfonija un Britena dubultkoncerts» pie orķestra diriģenta pults stāsies jaunākās paaudzes britu diriģents Džonatans Bermans.

Aizsākot 2019. gadu – koncertprogramma ar rosinošu nosaukumu «Dialogs ar Mocartu». Šajā koncertā divi Rīgas publikai pazīstami vārdi: ekstravagantā latviešu pianiste Diāna Ketlere un ievērojamais igauņu diriģents Olari Elts. Februārī uz Lielās ģildes skatuves klarnetists Guntis Kuzma kopā ar «Sinfonietta Rīga» mūziķiem vēlreiz atskaņos Latgales vēstniecības «Gors» piecu gadu jubilejas koncertā spoži interpretēto Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncertu, bet pirmatskaņojumu piedzīvos kārtējais «Sinfonietta Rīga» un Normunda Šnē latviešu mūzikas pasūtījums - Rutas Paideres kamersimfonija.

Aizraujošs solās būt arī nākamā gada pavasaris. Rīgā atgriezīsies Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra oboju grupas koncertmeistars Aleksejs Ogrinčuks. Koncertprogrammā «Mocarta simfonija un Haidna čellkoncerts» līdz ar senu orķestra draugu, somu diriģentu Juhu Kangasu varēsim novērtēt daudzsološā igauņu čellista Teodora Sinka sniegumu, bet sezonas izskaņā - ar Johannessa Brāmsa Otro klavierkoncertu publikas priekšā stāsies virtuozais argentīniešu pianists Nelsons Gerners.

Jau šovasar «Sinfonietta Rīga» Senās Mūzikas festivālā tiksies ar žilbinošo un plaši izdaudzināto krievu soprānu Jūliju Ļežņevu, kuru kritika nereti apvelta ar tādiem cildinošiem epitetiem, kā «paradīzes putns» un «eņģeliski daiļā balss». Rudens kamermūzikas festivālā «Sinfonietta Rīga» kopā ar smalko mūzikas interpretu no Austrijas - diriģentu un vijolnieku Tomasu Cētmairu atklās Bendžamina Britena Dubultkoncerta jauneklīgo sparu, bet festivālā «Eiropas Ziemassvētki» – divos koncertos – Rīgā un Rēzeknē – krāšņa koncertprogramma kopā ar nepārspējamo Mocarta daiļrades lietpratēju, soprānu Ingu Kalnu. Par ikgadēju «Eiropas Ziemassvētku» tradīciju kļuvis arī Johana Sebastiana Baha «Ziemassvētku oratorijas» atskaņojums Torņakalna baznīcā kopā ar Latvijas Radio kori diriģenta Kaspara Putniņa vadībā. Plašajā festivālu norišu kartē Sinfonietta Rīga atrodama arī 2019. gadā. Februārī - publikas iecienītajā festivālā «Saxophonia», bet marta sākumā - Latvijas Mūzikas akadēmijas mūsdienu mūzikas festivālā «Decibels».

Vēl šogad «Sinfonietta Rīga» atskaņos koncertprogrammas arī aiz Latvijas robežām. Valsts simtgades pasākumu ietvaros orķestris dosies koncertturnejā kopā ar izcilo latviešu akordeonisti Kseniju Sidorovu, sniedzot koncertus trijās Zviedrijas pilsētās - Malmē, Gēteborgā un Ērebro. Ungārijas galvaspilsētā notiekošajā mūsdienu mākslas forumā «Café Budapest» orķestris būs redzams uz prominentās Belas Bartoka Nacionālās koncertzāles skatuves, atskaņojot latviešu un igauņu komponistu skaņdarbus. «Baltijas jūras festivālā», kas ik gadu norisinās Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, «Sinfonietta Rīga» un Tallinas kamerorķestris ar Normundu Šnē pie diriģenta pults sniegs koncertu par godu trīs Baltijas valstu jubilejām.

2018./2019. gada koncertsezonā orķestris turpina arī pērn iedibināto sarunu ciklu «Pēckoncerta sarunas», kuru tā pat kā līdz šim vadīs filozofs un žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Lielās ģildes Baltajā zālē notiks četri šī cikla pasākumi.

Biļetes «Sinfonietta Rīga» 13. sezonas rudens koncertiem, kā arī abonements četriem koncertiem tirdzniecībā pieejams no 11. maija.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu